Ve včerejším předehrávaném 33. kole třetí nejvyšší soutěže svěřenci trenéra Luboše Urbana vyhráli 3:0 v Krči a vedou ČFL už o devět bodů právě před dvojicí Kolín – Krč. „Jsou to zlaté tři body, vždyť jsme vyhráli tři nula na hřišti dosud druhého týmu tabulky. Rozhodl o tom už náš vstup do derby,“ řekl Deníku trenér vítězů Urban.

Již po osmi minutách otevřel skóre střelou zdálky Fenyk. Tři minuty nato sebral míč domácím Nigerijec Ibe, obešel brankáře Švece (nastoupil místo distancované krčské jedničky Šilhavého) a přidal druhý gól. „Šli jsme do zápasu velmi sebevědomě a využili zakřiknutosti Krče,“ pokračoval Urban. „Pak už jsme si to ohlídali. Zápas rozhodla naše fotbalovost a zkušenost.“

Po změně stran měl dvě šance domácí Viskup, skóroval však znovu Fenyk. Dvanáct minut před koncem po centru Šindeláře zvýšil na 3:0 pro „střížkovskou Bohemku“.

V Praze se hrály i další dva zápasy ČFL. Na Strahově Sparta B i s Drobným a Šimákem přehrála 2:1 béčko Mladé Boleslavi, Slavia B hrála 0:0 s Varnsdorfem. „Chyběl nám větší klid a přehled v řešení finální a předfinální fáze,“ řekl k utkání trenér Luboš Kozel. Utkání se hrálo v Horních Počernicích, kde se v neděli dopoledne utká rezerva červenobílých právě s Bohemians Praha. Tedy další atraktivní derby ještě v tomto týdnu.