Z mého pohledu to byl náš nejhorší výkon na podzim,“ zlobil se trenér Krče Juraj Šimurka. Už po sedmi minutách hry po Kounovského standardce trefil nejlepší krčský střelec Vojtíšek břevno, ale dobíhající bek Waldhauser se už hlavou zblízka nemýlil. Vedení mohl vzápětí zvýšit záložník Vágner, jeho volej šel těsně nad.

Další rána pro Jihlavu přišla ve 21. minutě. Domácí kanonýr Simr byl faulován, ohradil se a viděl hned červenou kartu. „Moje nadávka směřovala k faulujícímu hráči, ale sudí si nedal nic vysvětlit,“ dušoval se Simr. Zvýšit vedení mohl Vojtíšek, jeho střelu zblokoval domácí stoper Sviták těsně nad. To už byl ale na hřišti střídající Vácha, jenž čtyři minuty před pauzou hlavou vyrovnal. Hned po změně stran po Lovětínského rohu nejlepší střelec II. ligy z předešlých dvou sezon Faldyna tečí hlavou zajistil Vysočině vedení.

Jihlavskou radost mohl hned utnout Vágner, střelu ale vykopl z brankové čáry Suchý. Se sólem Vojtíška si poradil gólman Macháček a nakonec Vágnerova tečovaná rána zblízka šla těsně vedle. „Jihlava vyhrála zcela zaslouženě, naši hráči nedodrželi taktické pokyny. Moc nám chybí zraněný Aleš Pikl, který dává naší hře řád,“ řekl Šimurka. Jeho svěřenci tak mají na další podzimní bodový zisk už jen jeden pokus, za týden hostí na Strahově šestý tým tabulky HFK Olomouc.

II. liga, předehrávka 14. kola

Jihlava–Sparta Krč 2:1

Branky 41. Vácha, 51. Faldyna – 7. Waldhauser. Rozhodčí Bílek. ŽK Suchý, Sviták, Lovětínský, Rabušic – Adauto, Dubský. ČK 21. Simr (Jihlava). Diváků 600. Poločas 1:1.

Jihlava: Macháček – P. Bartoš, Sviták, Suchý, Vepřek – M. Veselý (81. Čermák), Bayer (27. Vácha), Lovětínský, Cihlář – Faldyna (65. Rabušic), Simr. Trenér Karol Marko.

Sparta Krč: Švenger – Švejda, Horkavý, Šrámek, Waldhauser (59. Matějka) – Dubský (46. Hubený), Poláček, Vágner, Kounovský – Adauto (73. Kordiak), Vojtíšek. Trenér Juraj Šimurka.