Trestný kop se opakoval, překvapilo vás to?

Vůbec. Soupeř vyběhl dřív a byl ode mě čtyři metry. Naopak si myslím, že to rozhodčí posoudil velice správně. Sudí by se neměli bát tak pískat vždycky. Pak by z trestňáků padalo mnohem víc gólů. Napodruhé jsem míč dobře trefil, líp to ani nešlo. Brankář byl bez šance.

Tušil jste po vydařené střele, že by to mohl být rozhodující moment zápasu?

Na to jsem nemyslel. Bylo těsně před poločasem, a tak mi bylo jasné, že po přestávce budeme hrát trošku jinak. Chtěli jsme to vzadu zavřít a to se nám podařilo. Zlín pak až do konce neměl žádnou větší gólovou šanci.

Domácí hráli hlavně v úvodní půli velmi dobře, překvapili vás?

První poločas byl otevřenější, Zlín měl proto víc prostoru. Po přestávce už jsme mu ho nedali a to se pak hraje těžko. Na Spartě to moc dobře známe. Když nám soupeř zavře obranu, těžko se do ní dostáváme.

Sparta touží hlavně po ligovém titulu. Není postup do finále poháru tak trochu komplikací?

Zahrát si finále je čest. Jsem rád za každý úspěch, proto se budeme snažit vyhrát všechno, co půjde. Ve Zlíně jsme k tomu udělali velký krok.

Ubral vám zápas hodně sil?

Ani ne, hrát ve čtvrtek a hned v pondělí mi vyhovuje. A vůbec pro celou Spartu by to měla být výhoda oproti ostatním, můžeme využít široký kádr.

V pondělí Spartu čeká ligový duel v Olomouci, takže budete muset podruhé během pár dní cestovat na Moravu. Nevadí vám to?

Není to moc příjemné, samozřejmě bychom radši hráli doma. Je divné, že se semifinále hraje jen na jeden zápas, los pak může konečný výsledek hodně ovlivnit.