Důvody boje? Zřejmě zájmy na dnešní volební valné hromadě Českomoravského fotbalového svazu.

„O nesvolání mimořádné valné hromady Pražského fotbalového svazu rozhodly podivné okolnosti,“ píše v tiskovém prohlášení jeden z „opozičních bojovníků“ Slavia.

„Celé je to zpolitizované. Pan Doležal a spol. chtěli vyvolat předčasné odstoupení stávajícího výkonného výboru Pražského fotbalového svazu,“ říká Tomáš Cigánek. Člen současného výkonného výboru.

O co jde přesně?

Na začátku května tohoto roku předali zástupci Slavie a Meteoru výkonnému výboru žádost jednašedesáti pražských klubů na svolání mimořádné valné hromady.

To je nadpoloviční většina z celkového počtu sto devíti pražských celků. To by znamenalo, že výkonný výbor valnou hromadu svolat musí.

Osm klubů ale vzalo svou žádost zpět.

„Když jsme žádali vedení Pražského fotbalového svazu, aby nám oznámilo, jaké kluby vzaly žádost zpět, tak nám to odmítlo sdělit. Požádali jsme tedy Odvolací a revizní komisi, aby to prošetřila a ta nám sdělila, že k tomu nedostala žádné podklady, protože jí je výkonný výbor odmítl vydat,“ popisuje následné dění vedení Slavie.

„Podle jakých stanov bychom tuto informaci měli odvolací a revizní komisi sdělit? ORK nemá právo kontrolovat rozhodnutí výkonného výboru,“ reaguje na slova zástupců oslovených klubů šéf pražského fotbalu Václav Chvála.

Na mimořádné valné hromadě chtěli podle vyjádření „opoziční“ zástupci klubů jednat o nasazení delegátů do volební valné hromady ČMFS za pražský svaz.

„Členové dosavadního výkonného výboru svými činy dokazují, že jim jde pouze o funkce, které zastávají,“ uvádí ve svých podkladech další ze zástupců týmů požadujících valnou hromadu, sekretář Meteoru Pavel Stehlík.

Druhá strana ovšem kontruje.

„Nebyl důvod svolávat mimořádnou valnou hromadu. Nemáme výhrady proti vedení stávajícího výkonného výboru,“ uvádí sportovní ředitel divizních Horních Měcholup Jiří Jindra.