Složení je prakticky stejné jako tehdy. Sparta, Slavia a Žižkov zůstávají, jen mužstvo “klokanů” do soutěže vstupuje pod obměněným názvem Bohemians 1905. Který tým bude v Praze jedničkou? A komu zbudou po skončení sezony oči pro pláč? Už první kolo může napovědět…

Boj za ďolíček

Velký klokaní svátek. Konečně zase prvoligový zápas! Hned pořádně vyhecovaný. Do ďolíčku míří ambiciózní Baník Ostrava, povzbuzovaný obávanými diváky. A rivalita mezi Prahou a Ostravou dostupuje vrcholu. „Bezpečnostní opatření stadionu považujeme za nedostatečná a obáváme se, že by mohlo dojít k ohrožení na zdraví nejen našich fanoušků, ale všech diváků,“ stojí v oficiálním prohlášení vedení ostravského klubu. „Zástupci ČMFS konstatovali, že Bohemians 1905 udělali nadstandardní opatření k zajištění bezpečného průběhu nedělního utkání,“ odpovídá druhá strana. Slovní přestřelka se zítra přemění ve fotbalovou řež na hřišti. Ta bude neméně ostrá. Bohemians 1905 – Ostrava, neděle 17.00.

Stracený bude hrát

Po třech letech ve II. lize čeká obnovená premiéra v nejvyšší soutěži Viktorii Žižkov. A hned zkraje hodně peprná, zítra večer před televizními kamerami na půdě účastníka Poháru UEFA v Mladé Boleslavi. Ta doma neprohrála od října loňského roku. Na Žižkově měli v týdnu problém s kapitánem Luďkem Straceným, který utrpěl otřes mozku. „V pátek už trénoval,“ prozradil asistent trenéra Grigy Vladimír Skalba. Ve městě škodovek nejspíš nastoupí. Sestava by měla být prakticky totožná s tou s posledního přípravného utkání v Jablonci, kde tým z Prahy 3 vyhrál 1:0. „Možná je lepší, že začínáme proti těžkému soupeři. Budeme hrát večer před plným stadionem a náš výkon může jít nahoru,“ řekl nový kouč Stanislav Griga, který nemá dobré vzpomínky na Mladou Boleslav. Loni po zdejším debaklu musel opustit Spartu. Mladá Boleslav – Žižkov, neděle 20.15.

Kozel proti svým

Jeho hráčská i trenérská kariéra je spojena se Slavií. Zítra jí ale Luboš Kozel přát nebude. Nově složený tým „sešívaných“ zahájí nový ročník v Jablonci, kde si Kozel odbude trenérský debut v I. lize. „Připravuji se jako na kterékoliv jiné utkání. I když samozřejmě můj vztah ke Slavii je mimořádný,“ přiznává. Někdejší obránce dostal první trenérskou příležitost před čtyřmi lety v béčku Slavie, postupně se propracoval do role hlavního kouče a v týmu působil ještě v loňské sezoně. Jeho ostrý start může být trochu ve stínu obnovené premiéry Vladimíra Šmicera v české lize. A nebo také ne – bude-li v minisouboji bývalých spoluhráčů tím úspěšnějším právě Kozel… Jablonec – Slavia, neděle 17.00.