Již osm kol před koncem sezony je nabíledni, že mezi oběma se rozhodne o postupujícím do ČFL. Rozdíl činí tři body, ve fotbalovém žargonu „na dostřel“. Ve 22. kole Klatovy na svém hřišti doslova ubojovaly výhru 2:1 nad zachraňující se Doubravkou, zatímco „šemíci“ doma přejeli 4:0 Jankov. Soupeře z jihu Čech, který přijel do Prahy s vizitkou posledního na jaře dosud neporaženého týmu. Odjel s výpraskem.

„Bylo to tentokrát jednodušší,“ přiznal kouč vítězů Jiří Hruška. „Hlavně díky tomu, že jsme dali brzy góly.“ Vyšehrad vedl v poločase 3:0, na vedoucí trefu Sedláčka dvakrát navázal Bošanský. Posila z již zaniklého Břevnova je postrachem soupeřů, nastřílel již 11 gólů. K některým mu pomohly penalty, jedna i proti Jankovu.

V závěru se trefil i střídající Březina, zatímco hosté z vísky na Českobudějovicku, čítající 335 obyvatel, měli jedinou šanci. Trestuhodně ji zahodili. Brankář Slavoje Petr Víšek si tak připsal už dvanáctý zápas s čistým kontem; ze sedmi jarních duelů uhájil svoji svatyni bez poskvrny popáté. Vyšehrad doma hostí Klatovy v předposledním kole. „Jinak už máme za sebou utkání s celým vrškem tabulky, Klatovy teď čeká nepříjemný zápas ve Voticích,“ dodal Hruška.