FK VIKTORIA ŽIŽKOV B

Po podzimu 1. v divizi A, 34 bodů

Jednoznačně nejlepší výchozí pozici z ambiciózního pražského tria má žižkovská rezerva. Dlouhé roky se potácela na hraně sestupu do divize, nyní je ale zřetelně vidět rok práce trenéra Romana Veselého.

Jeho svěřenci přezimovali ve skupině A s náskokem jednoho bodu před dvojicí Králův Dvůr – Votice, s nímž se střetnou hned v jarní premiéře, a sice v neděli ve 14.30 na hřišti s umělým trávníkem na Xaverově. Za Votice hrají čtyři bývalí hráči Sparty Horst Siegl, Zdeněk Svoboda, Michal Horňák, Vlastimil Svoboda, exslávistický brankář Klíma či explzeňský David Filinger (nyní mj. futsalový reprezentant). Ti diváci, kteří se prokáží vstupenkou z dopoledního prvoligového utkání Žižkov–České Budějovice, mají vstup zdarma.

„Máme za sebou velmi dobrou přípravu, ale to nemusí nic znamenat. Všichni víme, že se rozhoduje až v mistrovských zápasech. Vtloukám hráčům do hlavy, že každé utkání je pro ně vrcholem naší práce, aby do toho dali vše. V mistrovských zápasech se totiž nic neodpouští,“ řekl trenér Viktorie B Roman Veselý.

„Cílem je jednoznačně udržet postupovou pozici, jiné cíle při síle kádru a podmínkách, které máme, ani být nemohou. Samotný postup do ČFL bychom určitě akceptovali. Jdeme do jara s velkou pokorou, ale zároveň chceme potvrdit, že jsme silní a schopní vyhrávat. A počítáme i s podporou hráčů z A-týmu, na podzim to fungovalo velice dobře,“ dodal Veselý.

SOUPISKA VIKTORIE ŽIŽKOV B

BRANKÁŘI Štěpán Kolář, Kudrna.

OBRÁNCI Michal Votava, Jiří Biško, Jaroslav Kopic, Martin Šimr, Petr Mlejnek, Jan Balík.

ZÁLOŽNÍCI Tomáš Knobloch, Jan Kučera, Ondřej Walter, Michal Kočí, Jiří Novák , David Folwarczny, Jakub Hottek.

ÚTOČNÍCI Zdeněk Turek, Jan Stoszek.

ODEŠLI Trutnovský (Štětí), Petržílka (Zápy), Lancz (Bzová).

PŘIŠLI Folwarczny (Brandýs nad Labem), Stoszek (Tábor), Hottek (Livingston/Skot­sko), Turek (Dukla Praha).

Trenér Roman Veselý, asistent a vedoucí mužstva Miloš Trinkmoc.

FK ADMIRA PRAHA

Po podzimu 7. v divizi A, 21 bodů

Ve skupině A sedmá Admira přes zimu posílila o zkušené hráče, trenér Jan Vlček proto očekává vzestup v tabulce. „Oproti podzimu se vyměnila polovina týmu. Fakt, že jsme v zimě udělali k nám pět zkušenějších hráčů, bylo vidět i v v přístupu všech k tréninku. Jsem spokojen, mužstvo vypadá slušně. Pokud nás nepostihnou zranění, mohlo ba to být na jaře tak na páte místo tabulky i výš,“ řekl Vlček.

Kobyliští navíc stále kutivují prostředí svého stadionu, na hlavní tribuně byly nahrazeny staré, rozpadající se lavičky moderními plastovými sedačkami.

SOUPISKA ADMIRY

BRANKÁŘI Petr Michal, Jindřich Tichai.

OBRÁNCI Jan Vlček ml., Martin Ondrík, Jiří Kurek, Vladislav Kejha, Alexandr Štach, Jiří Mamurov.

ZÁLOŽNÍCI Petr Vobořil, Jiří Kubice, Jan Martinic, Nikola Štochl, Ladislav Houzar, Miroslav Janků, David Šefrna, Jiří Kopřiva.

ÚTOČNÍCI Viktor Dolista, Milan Šafr, Petr Hruška.

ODEŠLI Machata (Horní Měcholupy), Woth (Úvaly), Mičko (Č. Brod), Hlavatý (Kolín), Szöcs (Vltavín), Hagara (Nitra), Smejkal (Čelákovice).

PŘIŠLI Tichai (Velim), Štach (Vyšehrad), Janků, Dolista (oba Vltavín), Šefrna (Vyšehrad), P. Hruška (Libuš), Mamurov (po zranění).

Trenér Jaroslav Vlček, asistent Petr Roubík.

SK MOTORLET PRAHA

Po podzimu 11. v divizi A, 19 bodů

V divizi A jedenáctý Motorlet se dívá spíš pod sebe. „Každopádně bereme jaro jako boj o záchranu, potřebujeme získat šestatřicet bodů,“ tvrdí trenér Zdeněk Mikuš, který však přiznal, že po podzimu chtěl vidět své svěřence výš.

V předchozí sezoně skončil Motorlet šestý, a to ještě proto, že pokazil jaro. Projevilo se, že skončil as aktivní kariérou zkušený Plachý a zdravotní trable dlouho trápily a nadále trápí další zkušené borce Chvátala s Proškem. Teď místo o postup hraje o setrvání v soutěži, což nemusí být s velmi mladým mužstvem procházka růžovým sadem.

Na zimním turnaji Vyšehradu ve společnosti řady týmů II. ligy a ČFL však Jinoničtí skončili o dvě místa výš než loni.

„Důležitý bude vstup do jarní části. Hned v prvním kole máme doma velkého aspiranta postupu Králův Dvůr. jsem ale přesvědčen, že to tu jednou vytáhneme nahoru. Máme tu spoustu mládežnických družstev a také vlemi dobré podmínky,“ doplnil někdejší fotbalista mistrovské Dukly Praha Mikuš, jenž hrál ale také právě za Motorlet –na začátku 80. let, kdy tým z Jinonic působil i ve druhé lize.

SOUPISKA MOTORLETU

BRANKÁŘI Tomáš Foferka, Antonín Kučera, Ondřej Musil.

OBRÁNCI Josef Pinkas, Petr Sailer, Ondřej Kučera, Martin Chvátal, Marek Paťha, Jan Jírec, Jan Beneš.

ZÁLOŽNÍCI Michal Lexa, Jan Štefánek, Oldřich Tlustý, Ladislav Prošek, Miloslav Houška, Jiří Strnad, Jiří Machurka, Martin Minařík, Michal Maleček.

ÚTOČNÍCI Jan Patera, Jakub Majerčin, Josef Rezek, Martin Jarolímek.

ODEŠLI Čmejla (Meteor VIII), Honetschläger (Přední Kopanina), Koffi (Rakousko).

PŘIŠLI Lexa (Vyšehrad), Pinkas, Paťha a Houška (všichni z vlastního dorostu).

Trenér Zdeněk Mikuš, asistent Václav Šebesta, vedoucí mužstva František Reichl.

LOKO VLTAVÍN

Po podzimu 4. v divizi B, 28 bodů

Ve skupině B několik podzimních kol vedl Loko Vltavín a přestože nyní ztrácí na vedoucí Teplice B šest bodů, ještě se nevzdává. „Ze čtvrté pozice, na níž se držíme po podzimu, bychom chtěli zlobit špičku tabulky a pokusit se naše umístění ještě vylepšit,“ řekl trenér Radek Kronďák.

Se zimní přípravou byl maximálně spokojen. „Odtrénovali jsme, co jsem měl v plánu a i výsledkově to nedopadlo špatně.Ovšem rozhodující bude až samotná soutěž. Jsem rád,že kádr zůstal skoro beze změn pohromadě. Věc, kterou nechápu, je čtyřměsíční zimní pauza.Zimní turnaje se hrají v listopadu a v prosinci, a to je podle mého názoru k ničemu,když následuje delší pauza a první mistrovské utkání je až v polovině března. V letním období je naopak málo času na dovolenou i následnou přípravu hráčů,“ řekl Kronďák.

SOUPISKA LOKO VLTAVÍN

BRANKÁŘI Jaroslav Tesař, Ladislav Čaba.

OBRÁNCI Martin Hebnar, Štěpán Kozák, Bureš, Petr Hájek, Jiří Dohnal, Tomáš Freisler, Ondřej Kodr, Petr Bartůněk.

ZÁLOŽNÍCI Jan Sirový, Bedřich Štumpf, Radek Pospíšil, Tomáš Váňa, Petr Marčík, Miroslav Štěpán.

ÚTOČNÍCI Josef Moravec, Michal Krimlák, Milan Szöcs.

ODEŠLI Dolista, Janků (oba Admira).

PŘIŠLI Dohnal (návrat ze zahraničí), Bartůněk (Sokolov), Szöcs (Sparta).

Trenér Radek Kronďák, asistent Petr Zábranský, vedoucí mužstva Jiří Chramosta.

SK HORNÍ MĚCHOLUPY

Po podzimu 8. v divizi B, 23 bodů

Nováček z Horních Měcholup pod trenérskou taktovkou Pavla Trávníka přezimoval na velmi solidním osmém místě a posílil se mj. o střelce Hájů Bičaníka. „Chceme udržet soutěž a přilákat diváky atraktivní hrou,“ prozradil sportovní ředitel Jiří Jindra.

Kádr se podařilo udržet pohromadě a dotáhnout dlouho očekávaný přestup kanonýra Birmy, jenž byl kmenovým hráčem Dolních Měcholup (I. A třída). Oproti podzimu se objevily tři nové tváře,vesměs perspektivní hráči,ale bez větších zkušeností s divizí.

„S výjimečně dlouhou přípravou jsme spokojeni napůl. Bylo příliš mnoho zraněných hráčů, ale příprava proběhla ve vlastních podmínkách a na kvalitně obsazeném turnaji na Vyšehradě,“ dodal Jindra.

SOUPISKA HORNÍCH MĚCHOLUP

BRANKÁŘI Michal Janocsko, David Štěpánek.

OBRÁNCI Pavel Mišák, Jiří Musil, Adam Rožánek, Vladimír Hradil, Tomáš Marc, Ondřej Vrabec.

ZÁLOŽNÍCI Josef Marc, Jan Bezděk, Josef Bičaník, Tomáš Buldra, Jan Janík, Marek Chrobák, Pavel Červenka, Petr Musil.

ÚTOČNÍCI Tomáš Birma, Martin Machata, Petr Nykl.

ODEŠLI R. Čáp (zahraničí), Formáček (Bohemians 1905).

PŘIŠLI Machata (Admira), Bičaník (Háje Jižní Město), Bezděk (Junior Praha), Červenka (Bohemians Praha).

Trenér Pavel Trávník, asistent Roman Dubovči, vedoucí mužstva Petr Nykl.

BOHEMIANS 1905 B

Po podzimu 9. v divizi B, 22 bodů

Rezerva klokanů nemá vlastní jádro týmu, k zápasům je vždy nominováno zhruba pátnáct, šestnáct hráčů z celkového jadnatřicetičlen­ného kádru Bohemians 1905. „Na tom se níic nemění, to je systém, který se nám osvědčil,“ tvrdí trenér Petr Kostelník. Ten je rád, že na lavičce už nemusí stát sám jako v počátcích divizního působení B-týmu v divizi, ale má „k ruce“ Michala Zacha, který ještě nedávno vedl v I. lize Slovan Liberec.

Bývalý brankář Dukly a reprezentace Kostelník má až překvapivě smělé plány ještě v této sezoně. „Chceme se pokusit ještě zabojovat a dotáhnout se na špičku tabulky. Vím, že na vedoucí Teplice B ztrácíme dvanáct bodů, je to hodně, ale zkusíme to. Je to moje osobní přání a půjdeme do toho natvrdo.“

Podle Kostelníka si B-tým plní svoji funkci stoprocentně. „Důkazem je i fakt, že například Bartek a Morávek se prosadili také v ligovém áčku,“ uvedl konkrátní příklad.

Kromě toho, aby vytáhl B-tým do ČFL, si přeje i samostatnou soutěž béček. „Takhle jako to u nás funguje, zbytečně zabíjíme talenty,“ myslí si komunikativně otevřený trenér Kostelník.