„Vítězný pan Miroslav Kotrč byl tentokrát jasnou jedničkou,“ přiznal Michal Řeháček senior, jemuž se nezdařilo obhájit podzimní primát. Ale i tak může být spokojen.

„Loni na podzim, kdy se mi podařilo soutěž vyhrát, byly rozdíly mezi nejlepšími dost těsné. Tentokrát ale na pana Kotrče nikdo neměl,“ uznal výraznou převahu aktuálního vítěze Michal Řeháček.

Na podzim soutěžil spolu se svou rodinou vůbec poprvé a hned triumfoval, tentokrát na čelnou pozici zmíněného suveréna Miroslava Kotrče ztrácel v konečném součtu 36 bodů.

Jeho dvaadvacetiletý syn Marek Řeháček se vyšvihl na bronzovou příčku až v závěrečném 13. kole, které vyhrál. Dílčí prvenství si připsal dvakrát v jarní sezoně, tedy stejně jako tatínek.

„Letos na jaře jsem jaksi nechytil začátek soutěže. Musel jsem v posledním kole tipligy dost riskovat, abych dosáhl na celkovou třetí příčku. Nasázel jsem proto na tiket hodně dvojek,“ prozradil svoji finální taktiku junior. A vyšla mu.

„Já jsem naopak v závěru sezony ztrácel,“ podotkl jeho otec.

Diplom s vyznamenáním

Marka Řeháčka však čeká den s velkým D především ve čtvrtek, kdy odpromoval. A s vyznamenáním! Stane se z něj diplomovaný specialista ČSTV.

Co to konkrétně obnáší? „Buď ze mě bude hráčský agent, nebo budu pracovat na ČSTV,“ prozradil sympatický mladý muž. „Ale chci ještě dál studovat, hlavně cizí jazyky.“ Není ani divu, že na takového syna se dívá jeho otec s hrdostí…

Součástí diplomové práce Marka Řeháčka bylo zpracování zápasu I. fotbalové ligy Příbram – Sigma Olomouc, z něhož si pořizoval videozáznam. A zadání? Taktika a strategie ve fotbale.

V Příbrami na fotbale nebyl náhodou, je to jejich klub, kterému drží palce v I. lize. A pak také ještě Olympii Šeberov v pražské I. A třídě. Šeberov byl na jaře prakticky už odsouzen k sestupu do I. B třídy, ale stihl se zachránit.

Soutěží celá rodina, i maminka Milena

Řeháčkovi čtou nejraději samozřejmě sport a pak také regionální články, tedy na stranách se zprávami z metropole. „Jsme stálými odběrateli Pražského deníku,“ připomněla hlava rodiny. Ta vlastně soutěží prakticky celá, neboť ještě na 9. místě Fortuna ligy skončila maminka Milena Řeháčková.

„A všechny tři nás tahle soutěž moc baví. Je to takové příjemné zpestření,“ doplnil slova otce jeho potomek. „Těšíme se už na další sezonu.“

O jejich cíli pro podzim 2009 nemůže být pochyb. Znovu sesadit z piedestalu nejvyššího pana Kotrče a vrátit prvenství do rodiny.

Marek Řeháček je zároveň členem týmu Hanspaulské ligy, který se pro změnu umístil na čtvrté příčce v jiné soutěži Pražského deníku, a sice o nejvtipnější název týmu v této metropolitní megasoutěži malé kopané. A jak ten název zní? Go Hosp PK.

PRAŽSKÁ FORTUNA LIGA

Pořadí tří nejlepších v sezoně jaro 2009

1. Miroslav Kotrč, Praha 9 83 bodů
2. Michal Řeháček, Jesenice 47 bodů
3. Mrek Řeháček, Jesenice 44 bodů