Vše se zlomilo už ve třinácté minutě. Třeboradický Jedlička napálil míč do odkryté branky, Věchtík při obranném zákroku vyrazil míč rukou a rozhodčí ukázal na penaltový puntík a z kapsy vytáhl červenou kartu. Míč si vzal nejzkušenější hráč na hřišti, Pavel Grznár, rozeběhl se… a trefil tyč.

Třeboradice vrhly všechny síly do útoku 

Dobře postavená branková konstrukce byla největší překážkou třeboradických fotbalistů, ještě dnes musí střešovickému brankáři Mulačovi zvonit v uších, jak často je trefovali, ale hraje se na góly… Hned po návratu ze šaten se prosadil Vokurka a účastník 1. A třídy nad jedním z nejlepších týmů přeboru Prahy nečekaně vedl. Třeboradice vrhly všechny síly do útoku, ale na jejich kopačky se postupně vkrádala nervozita a místo jednoduchosti se snažily o často krkolomné kombinace. A když se v 70. minutě nádherně trefil Turek, bylo prakticky rozhodnuto.

„Jsme šťastní, i když jsme museli hrát skoro celý zápas v deseti, tak jsme to zvládli. Zdobila nás naše síla a to je skvělá fyzická kondice," usmíval se po předání zlaté medaile střešovický trenér Pavel Gregor. Potřetí v řadě, počtvrté za posledních pět let Třeboradice ve finále pražského poháru padly. To už je prokletí. Naopak Střešovice slaví a kromě poháru si zajistily rovněž účast v předkole MOL cupu.