Osmadvacetiletý Jan Fíček z Meteoru se jako jediný přehoupl přes hranici třiceti branek, alespoň pokud jde o fotbalisty od I. ligy směrem dolů až po přebor. A v něm právě působí.

Nejlepším gólmanem metropole se stal Petr Víšek z Vyšehradu, jenž v sedmnácti zápasech divize A vychytat Slavoji čisté konto. Brankář „šemíků“ kromě skvělých zákroků zaujal i originálním růžovým dresem. A může být maximálně spokojen, Vyšehrad se totiž po šesti letech vrací do ČFL.

U Fíčka je to jiné. A to navzdory tomu, že vyhrál ještě titul Fotbalista roku 2006. Na úrovni pražské amatérské kopané, samozřejmě.

„Hezčí by bylo, kdybychom vyhráli přebor,“ přiznal autor 31 branek. Jeho Meteor si vytkl za cíl postup do divize, ten ale nesplnil. Ani Fíčkova velkolepá kanonáda (18 branek však dal už na podzim) nestačila, zelenobílí skončili třetí za Horními Měcholupy a Duklou. „Soutěž o nejlepšího střelce a brankáře Prahy jsem v Deníku pečlivě sledoval, zajímá mě to. Jsem rád, že tohle asi jako jediní zveřejňujete. Za to vás musím pochválit,“ svěřil se Fíček.

Také další dva kanonýři v pořadí, Strnadel z Přední Kopaniny (25 gólů) a Čurda z Dukly a poté Horních Měcholup (23) jsou z přeboru. Nejlepším prvoligovým střelcem je sparťan Libor Došek (12).

O dva zápasy s čistým kontem méně než Víšek nasbíral jiný sparťan Jaromír Blažek. Vlastně dnes už bývalý sparťan, který však drží historický rekord v podobě 22 nul za sezonu. Nasbíral je před lety ještě v dresu Bohemians.