PragaCup přivítal týmy z celé České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Vietnamu, Tuniska, Alžírska, Kyrgyzstánu a Srbska. Celkem 300 hráčů bojovalo v základních skupinách od 10 do 15 hodin, následně se nejlepší čtyři týmy z každé skupiny utkaly v play-off zápasech od 15:30 do 18 hodin. Finálové zápasy přinesly dramatické momenty, ukázaly vysokou úroveň turnaje PragaCup a došlo i na několik překvapení.

Vítězem se stal tým FC Meliss z České republiky, který ve finále porazil ukrajinský tým Runja. Třetí místo obsadil další ukrajinský tým Glory UA, zatímco čtvrté místo si vybojoval český tým Atlético Most.

Tým FC Meliss vyhrál všechny zápasy na turnaji a obdržel pouze dvě branky za celý turnaj (10 zápasů). Ze skupiny postoupil z prvního místa, v osmifinále vyřadil ukrajinský tým Hutculy, ve čtvrtfinále vyřadili TJ Spoje Praha, vítěze 1. Hanspaulské ligy, v semifinále poslali domů dvojnásobného šampiona PragaCupu Atlético Most a ve finále si poradili s ukrajinským týmem Runja.

Turnaj byl organizačně na vysoké úrovni. Zápasy řídili licencovaní rozhodčí s mezinárodními zkušenostmi, na každém hřišti byli podavači míčů, o hladký průběh turnaje se staral početný organizační tým a hostesky, fotografové a kameraman zachycovali nezapomenutelné okamžiky, o skvělou atmosféru se postaral DJ a moderátor a o zdraví hráčů se staral profesionální zdravotník a fyzioterapeut.

„Jsme nadšeni z účasti tolika kvalitních týmů a hráčů, kteří předváděli skvělé výkony, byli velmi disciplinovaní a nezaznamenal jsem jediný problém na turnaji. Děkuji všem divákům, kteří přišli podpořit své týmy. Rád bych poděkoval organizačnímu týmu a všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto úspěšného turnaje, a samozřejmě partnerům, bez kterých bychom turnaj nikdy nemohli uspořádat,“ uvedl Lukáš Řezníček, zakladatel a hlavní organizátor mezinárodního turnaje PragaCup. „Jednalo se o kvalitativně nejvíce nabitý PragaCup v historii a zároveň měl velmi klidný průběh, přestože se v areálu setkaly týmy z osmi států světa. PragaCup se stal svátkem malého fotbalu a těšíme se na další ročník,“ přidal Řezníček.

Hráči a diváci si kromě skvělého fotbalu užili i doprovodný program, který zahrnoval stánek s masážemi a fyzio. Vstup na akci byl zdarma a atmosféra byla díky skvělému publiku nezapomenutelná.

Konečné pořadí turnaje

1. FC Meliss
2. Runja
3. Glory UA
4. Atlético Most

5.-8. místo

BNP Team Vranov
TJ Spoje Praha
MC Sarmat
Švejk Most

9.-16. místo

Rumáci F.C
FC Sapa
Mladí a perspektivní
FC Invasport
Hutculy
FC Carthage
Dudáci
Golden Gate

17.-21. místo

Prykarpattia
Abratherm s.r.o.
Hrdlořezy
FC Salo
Srbsko

22.-24. místo

Praha KGZ
Team of Tyachiv
Gepardi

25.-27. místo

MFK 044
FC Komárov
Litvínovští Chábři

DNF

• Alžírsko