Čekalo se, že kouč Sparty zareaguje na nepovedenou ligovou premiéru v Jihlavě, kde Matějovský a spol. uhráli bezbrankovou remízu. Stalo se: místo Steinhöfera se do základní jedenáctky vrátil Costa a v útoku dostal před Paixaem přednost Fatai. Prozíravé rozhodnutí. "Teď nám změny vyšly, Costa byl suverénní, ale beru to s rezervou," uvedl Ščasný.

Sparta začala bez bázně, měla několik zajímavých brejků, jenže skóre se v Areně Chimki změnilo na druhé straně. Už ve 14. minutě - do vápna se probil Dzagojev, se štěstím se k němu odrazil balon a někdejší talent ruského fotbalu zamířil přesně k tyči.

"Měli jsme na výhru, ale chybělo nám štěstí, sice jsme dali rychlý gól, ale nedokázali jsme vedení udržet," poznamenal domácí kouč Leonid Sluckij, který se během zápasu neustále vrtěl na lavičce.

Ano - CSKA vedení vydrželo sotva dvě minuty, protože na opačné straně se k odraženému míči dostal Fatai a připsal si první gól v letenském dresu. Šťastný zásah, balon zapadl k tyči s tečí obránce.

Obrovská minela číslo 1? Sparta po již několikáté riskantní rozehrávce chybovala a Holek ve vápně zbytečným skluzem fauloval Eremenka. Rozhodčí nařídil penaltu! K míči se postavil Natcho, ale Bičík jeho pokus zlikvidoval, stejně jako se mu to povedlo loni v předkole Evropské ligy ve Zwolle. Uf.

Ščasný viděl individuální zaváhání

Po přestávce, kdy začalo pršet, vydržel nerozhodný stav jen osm minut. Měnil se po obrovské minele číslo 2. Vácha připomněl několik svých kiksů, namazal soupeři a Musa šel sám na Bičíka. Sparťanský brankář jej vychýlil, vzápětí si poradil se střelou Eremenka, na dorážku Tošice však už nedosáhl.

"Soupeři jsme nabídli šance po zbytečných individuálních chybách," uznal Ščasný.

Ovšem ani tentokrát domácí nedokázali náskok dlouho udržet. Vácha odčinil zaváhání, poslal přesný centr k malému vápnu a Krejčí se hlavou nemýlil - 2:2.

CSKA soupeře přitlačil a v 65. minutě mohl jít potřetí do vedení. Po přímém kopu se ve vápně objevil zcela sám Eremenko, jenže ve složité pozici netrefil míč.

Sparta se pak více soustředila na obranu, už se nerozpakovala s odkopy a nakonec remízu udržela. Důležitý počin: za týden na Letné jí k postupu do závěrečného předkola (a udržení naděje na ukončení desetiletého čekání na účast v základní skupině) stačí vedle výhry i remízy 0:0 nebo 1:1.

"Nechci dělat prognózy, protože jednou už jsem zažil, že jsme vyhráli v Kyjevě a pak vypadli na penalty. Musíme opět podat mimořádný výkon," dodal Ščasný.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

CSKA Moskva - Sparta Praha 2:2 (1:1)
Branky: 14. Dzagojev, 53. Tošič - 16. Fatai, 56. L. Krejčí. Rozhodčí: Estrada - Martínez, Martín (všichni Šp.). ŽK: Tošič, Wernbloom, Strandberg - Holek, L. Krejčí, Fatai, Matějovský.
CSKA: Akinfejev - Fernandes, A. Berezuckij, Ignaševič, Nababkin (46. Šennikov) - Tošič (86. Strandberg), Wernbloom, Eremenko, Natcho, Dzagojev (72. Milanov) - Musa. Trenér: Sluckij.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal (90.+1 J. Brabec), Costa - Fatai (56. Konaté), L. Krejčí (84. M. Paixao). Trenér: Ščasný.