Dvacet minut v novém týmu a první gól. Půjde to takhle celou sezonu?

(usmívá se) Ten gól, to bylo do prázdný brány. Tam to udělal výborně Petr Hronek, který to dal do lajny na Kukola a ten mi to dal před prázdnou. Takže to nebyla ani tak moje zásluha, spíše jsem potom mohl přidat další dva góly, na to bych se měl zaměřit.

Zásluha nezásluha, dal jste ho ale vy a to se počítá. Začátek tedy dopadl dobře, nemyslíte?

Samozřejmě jsem rád, že jsem dal gól, nebudu říkat, že ne. Důležitější je, aby se nám takto dařilo v sezoně. Je to super, ale určitě nemůžu usnout na vavřínech.

Cítíte to, že se po vás v JIhlavě bude chtít nahradit góly Borise Mešanoviče?

Určitě to zodpovědnost je. Boris tu byl několik let, prokazoval svoje kvality. Já jsem tady proto, abych týmu co nejvíce pomohl a doufám, že na konci sezony budeme moct říct, že úkol byl splněn a záchrana byla splněna. Doufám v to.

Na to, že jste nastoupil mezi novými spoluhráči poprvé, tak to nebylo špatné. Jaký jste z toho měl pocit vy?

Já si zase nemyslím, že to bylo z mojí strany úplně dobrý. Prvních dvacet minut jsem se rozkoukával, protože jsem přišel den před zápasem a absolvoval jeden trénink. Je ale vidět, že kluci jsou dobří fotbalisti a během toho poločasu jsme si na sebe zvykli. Pak už se to hodně zlepšilo a bylo to fajn.

Ve Slavii se teď tvoří nový tým, nemrzí vás trochu, že u toho nejste?

Chtěl jsem ve Slavii bojovat o místo, ale po dohodě s vedením jsme usoudili, že ta příležitost v jarní části sezony by pro mě nebyla velká, takže jsem rád, že můžu být v Jihlavě a doufám, že co nejvíce pomůžu.

Spekulovalo se i o tom, že byste šel za Železníka do Zlína. Jak to bylo?

Možností bylo několik. Nějakou dobu jsem zvažoval, která varianta bude nejlepší. Nakonec jsem si vybral Jihlavu a jsem za to rád.

Takže to rozhodnutí bylo nakonec přímo na vás?

Ano. Konzultoval jsem to s trenérem i vedením Slavie. Volba byla na mě.

Prozradíte, co tam bylo za další možnosti kromě Zlína?

O tom bych nechtěl mluvit, není to podstatné.

Bylo ve vašem rozhodování i to, jestli chcete nahradit ve Zlíně Železníka nebo v Jihlavě Mešanoviče?

Takhle o tom nepřemýšlím, já píšu svůj příběh a chci být co nejvíce prospěšný týmu.

Angažmá ve Slavii jste si hodně považoval, ale po půl roce jste pryč…

Jak říkáte, byl jsem za to strašně rád a pořád hráčem Slavie jsem. Beru to tak, že mám možnost kopat první ligu a určitě nejsem ukřivděný ani uražený.

Naopak můžete ukázat, že ty góly umíte dávat a můžete se vrátit.

Jednoznačně! Pokud bych byl nějakým způsobem ukřivděný, tak škodím jen sám sobě. Za Slavii jsem nastoupil skoro do všech zápasů, ale bohužel můj gólový příspěvek nebyl takový, jaký jsem sám očekával, to si nebudu nic nalhávat. Jak jsem říkal, jsem rád, že můžu hrát ligu a doufám, že se ještě do Slavie dostanu.

Trenér Hipp říkal, že co se týče ofenzívy, tak můžete hrát všechno. Už jste spolu konkrétně mluvili?

Abych řekl pravdu, tak detailně jsme spolu ještě nedebatovali. Na tréninku jsme se jen pozdravili, ale určitě na nějaký rozhovor ještě dojde. Nejdůležitější je, aby mě trenér viděl na hřišti, co dokážu a potom se pobavíme.

Laboroval jste se zdravotními problémy, to už je pryč?

Minulý týden v zápase s Kolínem, ještě za Slavii, jsem si trochu podvrtnul koleno. Už je to dobrý. Sem tam to zacítím, ale není to žádný vážný problém, bylo to teď už v pohodě.

V té době už jste věděl, že půjdete ze Slavie pryč někam na hostování?

Něco jsem tušil.

Slavia bude hrát o poháry, Jihlava o záchranu. Je to velký rozdíl v psychice?

Já si myslím, že hrát o záchranu je daleko těžší, než hrát o titul. Pokud ten titul nezískáte, tak je to neúspěch, ale pokud se nepovede boj o záchranu, tak je to bohužel pád o soutěž níž. To je daleko horší než nevyhrát titul. I z toho pohledu jsem rád, že si na ten tlak v Jihlavě budu moct zvyknout.

A proto jste přišel, aby se nespadlo…

(směje se) Chci udělat všechno proto, aby se nespadlo. A vše, co je v mých silách, pro to udělám.

Parádní debut. Voltr se uvedl v Jihlavě gólemFotbalista Radek Voltr se trefil hned v prvním utkání za Jihlavu, kam zamířil na hostování ze Slavie. Čtyřiadvacetiletý útočník otevřel skóre závěrečného duelu skupiny A Tipsport ligy proti domácímu Vyšehradu a přispěl k premiérové výhře Vysočiny v přípravě 2:0.

Voltr odehrál úvodních 45 minut a prosadil se ve 24. minutě po Kukolově přihrávce. Poté ještě neproměnil dvě šance. "Za gól jsem samozřejmě rád, nebudu říkat, že ne. I když to bylo do prázdné brány. Ale hlavně, aby se nám takhle dařilo v sezoně. Je to super, ale určitě neusnout na vavřínech, z mé strany to mohlo být lepší," řekl novinářům Voltr.

Nebere nijak zvlášť špatně, že se v zimní přestávce neprosadil v posílené Slavii, kam zamířil loni v létě. "Určitě nejsem ukřivděný nebo uražený. Pokud bych byl, škodil bych jen sám sobě," prohlásil Voltr, který na podzim zasáhl do patnácti kol a dal jedinou branku. "Můj gólový příspěvek bohužel nebyl takový, jak jsem očekával. Jsem rád, že může hrát ligu a doufám, že se do Slavie zase někdy dostanu. Pořád jsem jejím hráčem," uvedl Voltr.

Zájem o něj měl i šestý celek ligové tabulky nováček ze Zlína, přednost ale nakonec dal čtrnácté Jihlavě, s níž bude hrát o záchranu. "Nějakou dobu jsem zvažoval, která varianta bude nejlepší. Konzultoval jsem to s trenérem, vedením Slavie. Nakonec jsem vybral Jihlavu a jsem za to rád," uvedl Voltr.

V týmu Vysočiny by měl zastoupit bosenského útočníka Murise Mešanoviče, který přestoupil do Slavie. "Zodpovědnost to je. Muris tu byl několik let a prokazoval své kvality. Doufám, že týmu pomohu ke splnění úkolu - k záchraně," dodal Voltr.

Fotbalová Tipsport liga

Úterní výhra Jihlavy nad druholigovým Vyšehradem už nemohla nic změnit na tom, že do Final Four Tipsport ligy postoupili ze skupiny A Bohemians 1905. Těm následný los přisoudil pro sobotní semifinále Olomouc, druhou dvojici tvoří Zlín a Mladá Boleslav. Finále a duel o třetí místo se na Vyšehradě odehrají v neděli.

Slavoj Vyšehrad - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1), branky: 24. Voltr, 90. Marcin.

Konečná tabulka skupiny A:
1. Bohemians Praha 1905 3 3 0 0 10:2 9
2. Jihlava 3 1 1 1 4:5 4
3. Vyšehrad 3 1 0 2 3:7 3
4. Táborsko 3 0 1 2 3:6 1

Los semifinále: Zlín - Mladá Boleslav (sobota 23. ledna od 11 hodin), Bohemians 1905 - Olomouc (sobota 23. ledna od 13.30 hodin).