Vzhledem k ruské agresi na Ukrajině se odveta hrála v Košicích. Slavia po první půli prohrávala, po změně stran ale vyrovnal probuzený Jurečka. Nejlepší ligový střelec loňské sezony se letos dočkal první trefy.

Na první velkou šanci se čekalo dvacet minut. Jurečka se zjevil sám před Kinarejkinem, ale selhal. Na druhé straně Pichaljonok protáhl Koláře. Slavia byla aktivnější a diktovala tempo. Jen to zakončení haprovalo.

V závěru první půle pelášil na branku Van Buren, ale jeho střela Kinarejkina vůbec neohrozila. V nastavení přišel trest. Rubčynskyj se uvolnil a vypálil z dobrých třiceti metrů. Kolář byl na utaženou střelu krátký.

Dnipro potřebovalo vstřelit další dvě branky, jenže drama odmítl v 53. minutě Jurečka. Do téhle chvíle tápající střelec se dostal na hranici ofsajdu do úniku po přihrávce Provoda a chladnokrevně zakončil. Asistent sice signalizoval ofsajd, ale VAR slávistický gól posvětil. Hosté pak ještě mohli zápas otočit, ale Zafeiris trefil jen tyč. Postup už si hosté v klidu pohlídali.

Úspěšná série pokračuje

Pod současným trenérem Jindřichem Trpišovský „sešívaní“ nechyběli na evropské scéně ještě ani jednou. Naposledy v pohárech scházeli v sezoně 2016/17.

„Pro jistotu podzimu v Evropě jsme udělali maximum. Je to velká úleva a doufám, že nám to pomůže v play-off. Budeme chtít do Evropské ligy a uděláme pro to všechno,“ řekl Trpišovský. „Potkáme Zorju, která skončila v tabulce pod Dniprem. Je to anomálie, ale pro nás je to dobře. Je to dost podobný tým, pro hráče to může být výhoda.“

Dnipro-1 - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Rubčynskij - 53. Jurečka. Rozhodčí: Gil Manzano - Nevado, Nicolás - Cuadra (video, všichni Šp.). ŽK: Guculjak, Babenko (oba Dnipro). První zápas: 0:3, postoupila Slavia.

Dnipro: Kinarejkin - Pasič, Sarapij, Kravec (73. Svatok), Kaplijenko - Rubčynskij (77. Tančyk), Babenko - Guculjak, Pichaljonok (73. Ledněv), Gorbunov (65. Kivinda) - Filippov (65. Bill). Trenér: Kučer.

Slavia: Kolář - Masopust (70. Douděra), Ousou, Holeš, Provod - Ševčík, Oscar (85. Hromada) - Schranz (70. Vlček), Zafeiris, Jurečka (85. Jurásek) - Van Buren (75. Chytil). Trenér: Trpišovský.