„Ale Slavia má náhradu za Marka Suchého,“ prohlásil nedávno Petr Doležal, generální ředitel klubu. A vyřkl jméno Jana Hoška.

„Cítím, že teď je to pro mě větší zodpovědnost. Ale věřím ve své schopnosti,“ svěřil mladý stoper na kondičním soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Má na kontě teprve šest ligových startů, všechny z minulé sezony. Přesto se podle všeho zdá, že do ligového jara vběhne v základní sestavě. Že obhájce titulu a sedmý tým ligy odstartuje s velmi mladou stoperskou dvojicí Čelůstka – Hošek.

„Takto jsme spolu ještě nenastoupili. Jen v mládežnické reprezentaci jsme hráli oba v obraně, ale Ondra na kraji,“ připomněl Hošek.

„Nikde ale není psáno, že budu hrát, to si pořád opakuju,“snažil se sám zmírnit přílišnou euforii.

Šanci ale cítí, to je z jeho slov jasně patrné.

„V loňské sezoně jsem také naskočil, ale pak jsem se zranil a už se pořádně nevrátil. To mě hodně mrzelo,“ zavzpomínal Hošek.

Ve Slavii načíná pátý rok a na boj o místo v Edenu není sám. Sešívaný dres totiž obléká i jeho bratr Petr – jsou dvojvaječná dvojčata. Jen nehraje za A tým, ale působí v „béčku“, stejně jako ještě nedávno i Jan Hošek.

„Ale jsme jiní. On je určitě klidnější, i na hřišti to víc prožívám,“ uvedl Hošek.

Další podstatný rozdíl mezi oběma mladými muži je patrný při pohledu na sestavu: zatímco Jan nastupuje jako stoper, Petr je útočník.

„A jak prožívá moji kariéru? Asi to bere jako dobrý příklad – že když na sobě bude pracovat, může mě do áčka následovat. Nechci hodnotit, jestli na to má nebo ne, ale šance určitě je,“ povzbudil Hošek na dálku své dvojče.

Jeho osobně může povzbuzuje i vidina dalšího růstu a případného přestupu do zahraničí. „Určitě by se mi líbilo zkusit v budoucnu i cizinu,“ zasnil se Hošek. „Ale nejprve musím dokázat něco tady.“

Kromě toho, že je sebevědomý, nebrání se ani sebekritice. „Rychlost, výbušnost, na těchhle věcech ještě potřebuju pracovat,“ přiznal.

A za své silnější stránky naopak označil čtení hry a úspěšnost v hlavičkových soubojích.

Prosadí se tentokrát do základní sestavy Slavie nastálo?