Už to nebude ta skromná Dukla poslední dekády. Její dosavadní jedenapůlmilionový rozpočet dosáhne desetinásobně vyšší hodnoty.

V úvodním kole Dukla hostí 4. srpna Opavu, ještě předtím ji ale čeká příprava na sezonu a také vstup do Poháru ČMFS. Ze stávajícího týmu, který skončil druhý v přeboru, posílí druholigový kádr jen Berger a Malý. Devět hráčů si přivede z Jakubčovic Günter Bittengel, který se přesně podle původní dohody vrací ke kormidlu mužstva z Julisky.

Dovolenou strávil Bittengel v Egyptě, jeho staronový asistent Jiří Němec na Barbadosu. Sil by tedy měli mít dostatek. Tím spíš, že je doplní i druhý asistent a trenér brankářů Tomáš Obermajer. V pondělí ráno má renovovaná Dukla první sraz na Julisce, přítomno bude 20 fotbalistů.

„Dalších pětadvacet se nám jich hlásí samo,“ prozradil Deníku místopředseda Dukly Jiří Blažek.

Na stadionu bude přístupna jen velká osmitisícová tribuna, osazena 1830 sedačkami.

Pražské derby? S Bohemians Praha a možná i s Krčí, postoupí- li dodatečně na úkor nepříliš solventních Blšan. Se „střížkovskou Bohemkou“ se přitom utká Dukla už v přípravném období, a to 18. července.

Není však pochyb, že nejprestižnější bude bitva s Marilou Příbram. Ta podzimní se uskuteční v řijnu v Příbrami. Právě tam byla Dukla před 11 lety násilně odstěhována. Nebo byla podnikatelem Starkou zachráněna? Vyložit si to lze oběma způsoby.