„Moc lehce se mi nemluví. Každopádně bod z Jihlavy bereme, ztráta to rozhodně není,“ řekl na tiskové konferenci kouč Dukly Günter Bittengel.

Jeho tým šel do vedení hned v úvodních vteřinách. Novic v jihlavském dresu Martin Bayer, který den předtím přišel na hostování ze Slavie Praha, se nedohodl s čerstvým reprezentantem GebreSelassiem a osamocený Mikula nezaváhal. Pro Bayera to byl hororový začátek, protože po třinácti minutách namazal míč na kopačky Holuba, který ideálně přihrál Svatonskému a ani on nedal Tulisovi v brance Vysočiny sebemenší šanci. To ale nebylo z šokujícího úvodu všechno. Další kiks středové řady využil Michal a jako přes kopírák se po vzoru druhého gólu trefil Holub, kterého neuhlídal smolař Bayer.

Jihlavu vrátily v druhé půli do hry standardní situace - po rohu Lovětínského snížil šikovnou tečí hlavou Simr. Podruhé udeřilo zase po rohovém kopu Lovětínského. Ten přihrál nakrátko Mezlíkovi, který našel střídajícího Faldynu a jeho hlavička do šibenice nastartovala závěrečné drama. Dukla těsné vedení neudržela. Bayer napřáhl ze třiceti metrů a jeho střelu zdálky tečoval stoper Kuděla do protipohybu gólmana Rady.

„Bod z domácího prostředí je pro nás málo,“ povzdechl si přesto trenér JIhlavy Luboš Zákostelský.