V souboji s HFK Olomouc slavný pražský tým vyválčil na Julisce alespoň plichtu 2:2. „Je to pro nás důležitý bod. Tým konečně poznal, že to jde, a teď se psychicky zvedne. Další porážka by byla hodně nepříjemná,“ oddechl si kouč Dukly Günter Bittengel.

Přestože Olomouc jeden bod na svém kontě už měla po remíze s Jihlavou, byl trenér Leoš Kalvoda možná pod ještě větším tlakem než jeho protějšek Bittengel. „Dukla hraje dobrý fotbal a bod odtud je cenný. O to víc, že v případě prohry by mě asi po tomto kole vyhodili,“ věděl Kalvoda. O výsledku se rozhodlo už v prvním poločase, kdy padly všechny čtyři branky. „Stejně jako Holice jsme i my udělali v prvním dějství několik chyb. Druhá půle byla ale lepší,“ zhodnotil Bittengel.

Dukla se pomalu sehrává, ale výsledkově to zatím není příliš znát. „Časem pochopíme, jak hrát. V sobotu se mi projev týmu líbil, snažili jsme se držet míč na zemi a kombinovat. Dařilo se, i když nám chybí klíčoví hráči v záložní řadě Hanus, Pokorný a Berger,“ připomněl absence kreativních fotbalistů. Pro žlutočervené barvy to byl druhý domácí zápas a čekalo se, zda se divácká návštěva přiblíží té z úvodního kola. Před čtrnácti dny na stadion na Julisce přišlo téměř patnáct set diváků. Návštěva na HFKale byla poloviční.