"Budeme chtít postoupit. Zároveň je to zápas, který nám může pomoci odrazit se a zlepšit si sebevědomí," burcuje trenér Dukly Bohuslav Pilný.

Jeho svěřenci zahájili sezonu skvěle. V prvních šesti zápasech pětkrát vyhráli, jednou remizovali a vévodili tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Po reprezentační přestávce ale přišel útlum a ze čtyř zápasů druhé nejvyšší soutěže vybojovali  jediný bod. Úspěch v poháru by partu z Julisky určitě nabudil, jelikož o víkendu je na programu další přestávka určená národnímu týmu.

"Po špatných výsledcích v soutěži chceme ukázat, že dokážeme hrát i mnohem lépe," dodává Pilný.

Jihočeši jsou po deseti odehraných kolech nejvyšší soutěže aktuálně na sedmé příčce. Za sebou mají dvě domácí výhry 3:1, proti Karviné a teď o víkendu proti Pardubicím.

Dukla se s Českými Budějovicemi utkala naposledy v sezoně 2014/2015, kdy oba celky nastupovaly v nejvyšší soutěži. A v obou duelech platilo pořekadlo "Můj dům, můj hrad". Pražané totiž doma vyhráli 3:1 a Jihočeši pak v odvetě 1:0. Ze současného kádru Dukly si tyto zápasy pamatuje už jen brankář Filip Rada. Góly před ním tehdy stříleli hvězdní spoluhráči, dnes plzeňský kanonýr Jean David Beauguel nebo aktuálně slávista a reprezentant Michael Krmenčík.