Pro někoho to může být divné, že se má hrát uprostřed týdne krátce po poledni, ale jde o úřední termín, který byl stanoven FAČR.

„Jak je všeobecně známo, fotbal v této zemi je silně podinvestován. FAČR je si toho zřejmě vědoma, proto pro druholigové stadionys jejich druholigovými rozpočty, zejména v důsledku zanedbatelných příjmů z marketingových a televizních práv, není povinnost na zápasy těchto celků svítit, ani hrací plochy vytápět. Pokud se někde v druhé lize o zápasech svítí, jsou tyto náklady pravděpodobně kryty městem, což není případ Dukly,“ řekli zástupci vedení klubu Pražskému deníku.

Dukla na domácím stadionu porazila Chrudim 1:0. Jediným gólem rozhodl zápas Kozel.
Dukla na Julisce přehrála Chrudim. Rozhodl gól Kozla

Nejde tak o žádný výmysl tradičního klubu z Julisky, ale o úředně daný termín. Ten se ale pochopitelně setkal s negativními reakcemi řady příznivců, kteří si v případě návštěvy tohoto zápasu musejí vzít volno v práci.

„Naší sportovní ambicí je postup do dalších kol poháru. Proto nás mrzí, že fanouškům nemůžeme nabídnout vhodnější termín utkání. Jsme si vědomi, že tento termín asi vyhovuje pouze mládeži a důchodcům,“ uznává Martin Bartošek, tiskový mluvčí Dukly.

Žižkov porazil Brno 4:2!
Žižkovský nářez! Viktorka doma nasázela do brněnské sítě čtyři góly

Kdyby se hrálo večer pod umělým osvětlením, náklady na pořádání utkání by hodně vzrostly. „Je to zhruba o 120 tisíc korun,“ vysvětluje klub. „Pokud bychom měli za soupeře elitní prvoligový celek, byla by zde určitá pravděpodobnost, že náklady spojené s organizací utkání nebudou deficitní. Jako příklad můžeme uvést loňský pohárový zápas se Slávií,“ pokračují zástupci klubu. A připomínají loňský zápas, kdy na Julisku při utkání Dukla – Slavia fandilo z tribun téměř 4500 fanoušků.

V letošní sezoně chodí na domácí zápasy Dukly ve druhé nejvyšší soutěži průměrně kolem tisícovky diváků. I v termínu středa 13.30 hodin ale nemusí být ochozy Julisky prázdné. Klub jedná se školami a na zápas zve ve velkém děti. A nejen na samotný zápas.

Braník šokoval celý přebor. Z posledního místa tabulky utekl díky výhře na hřišti vedoucího Tempa!
Přeborové překvapení: Tempo podlehlo Braníku, dotáhla ho Kopanina

„Od chvíle, kdy bylo rozhodnuto o termínu utkání, intenzivně jednáme s představiteli okolních škol i městské části Prahy 6 a také s kanceláří primátora, abychom pokryli celou Prahu. Mladým studentům nabízíme kromě zápasového zážitku i možnost nahlédnout do útrob našeho stadionu v rámci předzápasové prohlídky. Snažíme se spojit příjemné s užitečným, kdy seděti něco dozví o našem legendárním klubu, a to nejen zfotbalového pohledu, a přitom si užijí fotbalový zápas. Vstupné pro všechny žáky, studenty i jejich doprovod, primárně učitele, je zdarma. Předzápasová prohlídka legendární Julisky je spojena s vědomostním kvízem o ceny. Kromě výše uvedeného bude na utkání připravena Playstation zóna, která bude otevřená během celého utkání a turnaj ve FIFA 23,“ prozrazuje tiskový mluvčí Martin Bartošek.

Důvody pro pořádání tohoto zápasu v popoledních hodinách uprostřed týdne tak jsou logické. A i tak se bude hrát o hodně, o postup mezi elitní osmičku letošního MOL Cupu! Vyškov už během této sezony na Julisce jednou hrál. Šlo o zápas druhého kola F:NL a vyhrál 4:2! Dukla mu to teď bude chtít rozhodně vrátit!


Načítám tabulku ...