Rezerva fotbalové Dukly se loučila se sezonou v přeboru hořkosladce. Nejdříve příjemně – dodatečným postupem do divize, následně smutně: „Řekli většině kluků, že můžou jít jinam. Nechali si jen obránce Mücka a mladého Bittengela, syna trenéra áčka,“ potvrdil zdroj blízký Deníku.

Dukla téměř kompletním rozpuštěním svého béčka potvrdila záměr: změnu koncepce.

„Ano, mění se struktura. B–tým bude nově pro mladé talentované hráče. Nebude se hrát na výsledek, ale proto, aby připravil hráče pro áčko. I proto jsme v poslední době nakoupili mladé hráče,“ prohlásil Michal Prokeš, sportovní ředitel Dukly.

„V týmu budou nastupovat vesměs mladí hráči, které doplní fotbalisté ze širšího kádru druholigového áčka. Juniorka se bude připravovat podobně jako A tým, také herní styl by měl být velmi podobný,“ dodal.

S tím souvisí i odchod trenéra rezervy Jiřího Němce, bývalého reprezentačního záložníka.

„Jiří Němec odvedl v klubu výbornou práci, ale potřebovali jsme trenéra se specializací na mládež a ambicí u této problematiky zůstat a zdokonalovat se,“ vysvětlil Prokeš pro klubový web.

Tím ideálním mužem se nově stal Jaroslav Hynek, 33letý specialista na mládež, který trénoval v Olomouci a naposledy v Baníku Ostrava.