A jeho trefa dala ráz celému utkání. Domácí se uklidnili a v klidu útočili, naopak Ostravští byli hodně zaskočeni a brankář Rada se celý poločas musel rozcvičovat, aby nezmrzl.

„Branka v první minutě to hodně ovlivnila. Říkali jsme si, že se budeme koncentrovat od začátku, ale z minulého zápasu jsem se vůbec neponaučili. U všeho jsme byli druzí, málo agresivní, prohrávali jsme osobní souboje a to vše muselo vyústit v další branku," okomentoval úvod utkání ostravský kouč Martin Pulpit.
Dukláci byli hodně při chuti. Borkovo dělovku z dálky zastavilo břevno, v pětadvacáté minutě pak přidal hlavou druhý gól Svatonský. A mohlo být ještě veseleji, Pospěchovo a Bergerovo šance ovšem skvěle vychytal Bárta.

„Pozitivně se na nás projevila výhra v Brně. Vstoupili jsme do utkání aktivně, s chutí a to nám vydrželo celý poločas. Dali jsme dva góly a další dva mohli přidat. Zaslouženě jsme vedli," pochvaloval si trenér Dukly Luboš Kozel.

Ve druhé půli už tempo hry trochu upadlo. Domácí si byli vědomi dvoubrankového náskoku a soustředili se hlavně na to, aby se neopakoval kolaps se Slováckem, kdy z poločasového vedení 2:0 byla nakonec remíza 2:2. Tentokrát to ubránili, ale díky výkonu Baníku to měli poměrně usnadněné. První střelu na branku totiž vyslali Ostravští až v 88. minutě.

„Druhý poločas byl vedený hlavně v duchu neinkasovat, nezdramatizovat to. Byli jsme i nadále kvalitní na míči, i když ne už tak efektivní dopředu," pokračoval v hodnocení Kozel.

„Musíme soupeři sportovně pogratulovat k zaslouženému vítězství. Duklu mám hodně přečtenou, takže hráči dostali poměrně dost informací k tomu, aby to utkání zvládli daleko lépe. Bohužel po situacích, na které jsme se připravovali, jsme inkasovali dva zbytečné góly," měl jasno Pulpit.

Pospěch: V první minutě jsem dal gól poprvé

Útočník Dukly Zbyněk Pospěch dohrává podzim ve výborné formě. V pátek ho před brankou Baníku bylo plno, nabíhal na centry, hlavičkoval, přihrával. „Je to jiný Zbyněk než na začátku sezony, je silný v soubojích, hraje aktivně, je to ten nebezpečný hrotový útočník, jakého bychom v týmu chtěli mít," pochválil ho trenér Luboš Kozel.

Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy branku v první 
minutě?
Když zapátrám v paměti, tak takhle brzo jsem dal gól poprvé v životě. Jsem rád, že to tam spadlo hned na začátku, pomohlo nám to. Chtěli jsme hlavně potvrdit vítězství v Brně a to se nám povedlo. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, hra by se ještě více uklidnila. Baník jsme za celý zápas nepustili do žádné šance, vyhráli jsme zaslouženě.

Mohl byste nám váš gól popsat? Nelekl jste se, že brankář Bárta míč přece jenom chytí?
Zaútočili jsme po levé straně, Honza Svatonský krásně načechral míč. Mým úkolem bylo ho jen umístit na zadní tyč. Brankář si na střelu sáhl, ale měl to těžké, protože to šlo do jeho protipohybu. Dokázal mi vyškrábnout až mojí druhou hlavičku. Dva nula nám ale nakonec stačilo.

Vést o dvě branky v poločase je někde zrádné, s jakým 
záměrem jste šli do druhé 
části utkání?
Je to zrádné, my jsme už několik zápasů takhle vedli a nedotáhli jsme je k vítězství. Když soupeř snížil, tak jsme znervózněli a dostali další gól. Říkali jsme si, že budeme chtít hrát dobře odzadu a neinkasovat, že to povede ke třem bodům. Potvrdilo se to, myslím si, že jsme měli zápas pod kontrolou.

Společně se Svatonským jste jako oba střelci střídali, to máte takovou dohodu, že kdo dá gól, může jít do tepla?
To se musíte zeptat trenéra. Každý hráč chce hrát co nejdéle, ale máme tady dost dobrých hráčů, je dobře, že se dostali do hry.

Cítíte, že se dostáváte v závěru podzimu do ideální formy?
Určitě se cítím líp, jestli toho naběhám víc, tak je to jenom dobře. V závěru mi už ale trochu chyběly síly. Jsem rád, že jsem začal dávat góly. Snad se mi to podaří i v těch zbývajících dvou utkáních. (oz)