Oba celky mají vysoké ambice, na druhé postupové místo ale už nyní po pěti kolech ztrácejí shodně pět bodů.

Doma je Viktorka stoprocentní, ale…

Zápas dvou pražských rivalů je bez favorita, přestože Viktorka doma zatím vše vyhrála včetně středečního pohárového klání se Sokolovem. Ale nepředvádí nijak oslnivé výkony.

Dukla má trumf v podobě černého ostrostřelce Chigou z Kamerunu a jeho „dvorního nahrávače“ Bergera, který přitom umí často sám zdařile zakončovat. Tak jako například proti Vlašimi, jiř před týdnem smetla Dukla 5:1. I proto je mužstvo z Julisky nejproduktivnějším v soutěži s celkově deseti nastřílenými brankami.

Navíc po zranění se už zapojil do tréninku další ofenzivní hráč Kolomazník.

Dukla se nechce schovat do defenzivy

„Pokusíme se na Žižkově vyhrát a potvrdit, že náš dobrý výkon proti Vlašimi nebyl jen výstřelem do tmy,“ uvedl kouč Dukly Günter Bittengel.

Nebude to ale snadné už proto, že tým v červenobíle pruhovaných dresech z Prahy 3 zatím doma ve II. lize vůbec neinkasoval gól. Až ve středu ve zmíněném pohárovém duelu proti Sokolovu, který ale beztak vyhrála 2:1. Domácí bilance Viktorky tak je zatím i včetně poháru stoprocentní, tři mistrovské zápasy a tři těsné výhry.

„Žižkov vyhlásil již před sezonou, že jeho hlavním cílem je postup. Samozřejmě, je to pro nás velká výzva., i když se zatím Viktorce nedaří tak, jak si asi představovala,“ řekl o soupeři Bittengel.

Poslední vzájemný zápas se hrál v zimě v rámci Tipsport ligy a skončil remízou 3:3.

Svoji roli může sehrát i mizerný terén

Bittengel sám, ale i hráči Dukly vědí, co je na Žižkově čeká. Specifické prostředí, hra domácích založená na agresivitě a velkém nasazení. A také ne zrovna nejlepší povrch hřiště. „ Nemyslím, že by byl nějaký rozdíl v připravenosti týmů. Trenér Viktorky Vlastimil Petržela je znám svojí náročnou předsezonní přípravou, takže předpokládám, že obě mužstva budou na tom po fyzické stránce stejně,“ dodal Bittengel.

Jeho protějšek byl hluboce rozčarován prohrou 0:1 v posledním zápase II. ligy v Hradci Králové. „Byl jsem hrozně naštvaný. Nechci nic skrývat, ti, u kterých se mi výkon nelíbil, dostali své. Já totiž nesnesu šlendrián a jak mi někdo zápas odchodí, tak jsem na mrtvici,“ prozradil Petržela.

Sparta B proti Zlínu rovněž v neděli dopoledne

Derby na Žižkově se hraje tradičně v neděli v 10.15, stejně jako (to už netradičně) duel Sparta B – Zlín na Strahově. Důvodem změny, záloha rudých totiž hrává doma vždy v sobotu, je podle Sparty reprezentační pau­za.

„I proti exligovému Zlínu se budeme snažit o otevřený kombinační fotbal a věřím, že budeme úspěšní,“ řekl trenér sparťanské rezervy Zdeněk Svoboda.

Jeho svěřenci zatím v domácích zápasech na stadionu Evžena Rošického dvakrát remizovali, a sice s Opavou a Duklou. Naposledy zde podlehli v březnu Čáslavi, od té doby si drží na „větrné hůrce“ sérii osmi utkání bez prohry.

Tescoma pojede do Prahy kompletní mimo dlouhodobě zraněných útočníků Bači a Poznara. Úterní vítězný pohárový duel v Rousínově ale vynechali marodi Kroča s Vozábalem.

„Doléčovali se, úplně stoprocentní sice nejsou, ale věřím, že s nimi budeme moci počítat alespoň na lavičku,“ pravil trenér Ladislav Minář. Sparťanům bude scházet vykartovaný obránce Krob.

Už ve čtvrtek se utkají oba exligové týmy

Ani příští kolo nebude bez atraktivního souboje, už ve čtvrtek 10. září se totiž ve Zlíně střetnou dva týmy, jež na jaře sestoupily z I. ligy, tj. domácí Tescoma s Viktorií Žižkov.

A ta by už také nutně potřebovala zabrat i venku, protože na hřištích soupeřů získala dosud ze tří zápasů jediný bod.

Pražané po pěti kolech II. fotbalové ligy

  • 6. místo.....Dukla Praha..........7 bodů
  • 7. místo.....Viktoria Žižkov......7 bodů
  • 11. místo…Sparta Praha B......6 bodů