Nulová šance působí v tomto legendárním pražském sportovním gigantu od roku 1998. V historické tabulce figuruje na 740. místě z 2055 kolektivů. Ale co se týče názvu, je mezi nimi první.

Tým založila dvojice bývalých spolužáků ze základní školy Tomáš Axler – Filip Hartmann. A název, který je teď proslavil?

„Vymysleli jsme ho před jedenácti lety spolu s Filipem, když jsme jeli k nám na chatu do Horních Jirčan. Tehdy byl v televizi pořad Osvaldové s Vašutem Mission imbecible. To se nám líbilo, ale nakonec jsme zvolili Nulová šance, protože je to česky,“ popsal Axler.

Začínali na škváře v osmé lize, již hráli nepřetržitě devět let.

„V historické tabulce osmých lig jsme byli pátí, ale dlouho se nedostali dál. Pak jsme se brzy vyšvihli až do páté ligy a vzápětí zase sestoupili. Teď tedy hrajeme šestou G ligu uprostřed tabulky,“ upřesnil Axler.

„Ale v příští sezoně chceme zaútočit na postup,“ přidal se Leoš Buřval. „Na turnaji Mamuti Cup ve Vonoklasech jsme skončili čtvrtí, uspěli jsme i na Kardově memoriálu,“ podpořil své tvrzení.

Buřval, jenž pochází z Chrudimska, je v týmu od roku 2003, společně s Axlerem byli na vojně.

„Fakt nás to hodně baví, děláme to právě pro tu partu. A dokdy že chceme hrát? Až do důchodu. Nic jiného nám ani nezbude, vždyť se chceme dál scházet. Nejen u piva, ale také u pohybu,“ přesně vystihl pravý smysl Hanspaulské ligy jediný mimopražský člen týmu.

V posledním zápase jarní sezony sice Nulová šance podlehla týmu Italie 1:4, ale o výsledek tady přece nejde za každou cenu. Mít partu dobrých kamarádů, s níž si člověk může chodit pravidelně zasportovat, to rozhodně není málo.

Pořadí týmů, jež přesáhly tisícovku hlasů:

13 362 Nulová šance
4 045 Pajzovna FC
1 312 Modrý svině
1 152 GoHosp PK
1 075 Vládci Prahy
1 033 Vykutálený prasátka

Hlasovala pro ně snad půlka Moravy

ROZHOVOR

Komu se nelení, tomu se zelení. Tým Nulové šance vyhrál soutěž o nejvtipnější název Hanspaulské ligy s obrovskou převahou, nasbíral více než třináct tisíc hlasů, více než čtyřnásobně oproti druhému v pořadí ankety Pajzovna FC. A sám pro to dost udělal.

„Hlasovala pro nás snad půlka Moravy,“ řekl s úsměvem devětadvacetiletý šéf Nulové šance Tomáš Axler krátce poté, co společně se svými kamarády převzal krásné žluté dresy s emblémem Pražského deníku.

Jak to, že Morava? Vždyť jde přece o pražskou soutěž…

„Je to tak, že kolega z týmu a spoluzakladatel Filip Hartmann má přítelkyni ve Šternberku. A odtamtud nám přišla spousta hlasů. A pak také z kolejí v Chrudimi zásluhou Leoše Buřvala.“

Odkud vlastně jste?

„Tým jsme založili na na hřišti Zavadilka, tedy na Hanspaulce.“

Cože? Tedy přímo v samém srdci soutěže?

„Ano, chodili jsme zde totiž s Filipem na školu. Znám se proto i se zakladatelem celé Hanspaulské ligy z roku 1978 Jiřím Sedláčkem, který hrával za tým Sparta Míčanka.“

A co ostatní?

„Ti se přidávali postupně. Přivedli jsme si své kamarády a ti zase ty své, a tak dále. Z vojny, ze školy, z práce. Za jedenáct let se vystřídalo v našem týmu asi padesát hráčů.“

Jakých jste profesí?

„Je to taková všehochuť, já jsem poštovní doručovatel, Filip je kuchař, máme tu třeba i policistu.“

Věnujete se i jiným sportům?

„Ne, ale ještě spolu jezdíme na vodu. Sjíždíme Vltavu.“