Tepličtí poslali do hry to nejsilnější možné, co měli k dispozici, jak jejich trenér Stanislav Hejkal před výkopem sliboval. Pouze do branky postavil místo Grigara po delší dobře Diviše, na střídačku se po zranění už posadil Ljevaković. Sparta udělala také změnu v brance, Nitu nahradil Heča. V poli pak dostali šanci například Hložek nebo Karlsson,

Po opatrném úvodu zápasu, který se obešel bez šancí, se domácí do svého letitého rivala pustili. Spartu převyšovali nasazením, větší silou v osobních soubojích a především rychlostí. Ve 35. minutě pálil ve skluzu mladíčký Patrik Žitný, jeho pokus se otřel o tyč Hečovy branky. Tři minuty před koncem úvodní půle sedmi tisícovkami zaplněná Stínadla málem jásala. Míč se po rohu Kučery dostal k Shejbalovi, který v krkolomné pozici vystřelil, Heča ale jeho pokus vyrazil se vší námahou na roh.

Po změně stran převzala aktivitu Sparta. Hra byla ale spíše rozkouskovaná, oku diváka nelahodila tak jak v první pětačtyřicetiminutovce. Nejprve Diviše protáhl Frýdek, druhá šance Pražanů už ale skončila brankou, když Kangovu nepovedenou střelu na zadní tyči dopravil ve skluzu do branky Plavšić. V závěru se Tepličtí pokoušeli o vyrovnání a ve druhé minutě nastavení se dočkal, Heču hlavičkou překonal sváteční střelec Michal Jeřábek.

Euforie Teplice pokračovala i v prodloužení. Ve 100. minutě odcentroval Kučera a Hošek nekompromisně zavěsil do růžku Hečovy svatyně.

Jenže ani tím nebylo dramatu na Stínadlech konec. Rozhodčí nastavoval v druhé části prodloužení dvě minuty a hned v té první vybojoval Kanga balón proti teplické defenzívě, nabídl ho Drchalovi a ten poslal utkání do penaltového rozstřelu.

V jeho první sérii nezaváhal ani jeden ze střelců, v té druhé ale už pokus teplického Kučery Heča zneškodnil, zatímco před ním Frýdek proměnil. Ve třetí sérii ale ztroskotal Plavšič. Šancí na srovnání stavu však pohrdl Ljevakovič, který opřel balón jen o břevno.

Čtvrtá série začala zkušeně proměněnou penaltou sparťanského mladíka Drchala, ale na druhé straně se nemýlil ani Jindráček a Teplice se držely nad vodou. Definitivně je střelou do šibenice potopil Kanga. Sparta tak postoupila do semifinále.