Nejlepší střelec ligového podzimu podstoupil zákrok na klinice ve Vysočanech, kde se ho ujal klubový lékař Sparty Jiří Váchal.

„Liborovi jsme meniskus artroskopicky ošetřili. Vše proběhlo bez problémů, zítra by měl odejít domů,“ citovaly internetové stránky pražského klubu Váchala.

Devětadvacetiletý útočník by se mohl podle prvních informací zapojit do tréninku za dva týdny. Kdy si zahraje „ostrý“ zápas, to se zatím odhadnout nedá. Jisté je, že nestihne jarní premiéru ve Zlíně. Na Moravě se svěřenci trenéra Michala Bílka představí 16. února.

„Mám smíšené pocity. Moc dobře vím, že po těchto problémech nemůžu návrat uspěchat. Na druhou stranu bych chtěl co nejdříve bojovat za Spartu,“ uvedl Došek.

Zoperace a následné rekonvalescence letenské opory není šťastný ani kouč Bílek. Ten tuší, že autor osmi podzimních gólů bude ofenzivě jeho týmu chybět.

„Je to pro nás velká ztráta. Dal nejvíce branek vcelé soutěži, to mluví samo za sebe,“ řekl Bílek. „Máme však vkádru další kvalitní útočníky,“ dodal.

Obhájce ligového titulu pokračuje i nadále vsoustředění ve španělském Montecastillu, kde ve čtvrtek odehraje poslední zápas před odjezdem do Čech. Soupeřem Sparty bude rakouský Mattersburg.

Dosavadní bilance Pražanů vpřípravném období je impozantní. Zosmi duelů ani jeden neprohráli. Naposledy porazili španělský prvoligový klub Betis Sevilla.

(mij)