Reprezentační záložník nejprve ideálně přihrál Davidovi Lafatovi na druhý gól, třetí dal sám z penalty za faul na Ladislava Krejčího, ale zazářil především v 75. minutě. Na vlastní polovině převzal míč a prchal středem k brance soupeře. Zdálo se, že nahrává Davidovi Lafatovi, ten však stál v ofsajdovém postavení a do hry se nezapojil. Míč si tak doběhl Dočkal a zakončil obloučkem přes brankáře.

„To ale nebyla nahrávka na Davida. Takhle jsem to zamýšlel od začátku a Lafi mě skvěle pochopil," vysvětloval po zápase Dočkal. „Viděl jsem prostor před sebou a tak jsem toho využil. Byli tam tři statičtí hráči, dva protihráči a Lafi. A já byl jediný v pohybu. Věděl jsem, že mezi nimi neprojdu, proto jsem dal jakoby přihrávku, ale Lafi to pochopil a pustil to," popisoval sparťanský záložník.

„David by s tím míčem těžko něco dělal, protože měl soupeře na zádech. Já se ale potřeboval dostat za ně a driblinkem by to šlo těžko, takže jsem to takhle zkusil. Ani nevím, jestli Lafi na to mohl dosáhnout, ale on o mně věděl a pustil to schválně," dodal.

Výstavní trefou zazářil i Hušbauer

Svou akcí uchválit i spoluhráče a trenéra Zdeňka Ščasného. „To, co předvedl Bořek Dočkal, bylo nádherné. Udělal to skvěle. Zrychlení ze středu hřiště směrem dopředu přihrávkou nebo pohybem má úžasné," chválil Ščasný. „Bořek to udělal fantasticky, je vidět, že je v pohodě i z reprezentace, kde také hraje fantasticky. Pro nás je jen přínosem, že má takovou formu," ocenil spoluhráče Josef Hušbauer.

I ten předvedl v 14. minutě parádu, když se z dálky trefil krásně pod břevno. „Trochu to skákalo, tak jsem to chtěl trefit vzduchem a povedlo se. Prostě klasická střela a že to tam spadlo, to je dílo náhody," prohlásil skromně. „S výsledkem i hrou je spokojenost. Zápas jsme měli od první do poslední minuty pod kontrolou," dodal.

Jasná výhra a dobrý výkon je důležitý pro pohodu týmu před pražským derby se Slavií, které Spartu čeká příští víkend v Edenu. „Slavii se daří, je vysoko v tabulce, což je pro zápas jen dobře. Bude to mít náboj. Doufám, že přijde plný stadion a že my to zvládneme, protože je to pro nás důležitý zápas," dodal Hušbauer.

Čtěte také: Pražská 'S' vítězná, Boheminas stále bez výhry