"Už jsme hráli i se slavnějšími týmy, ale přestože je Krasnodar pro někoho možná neznámý, má velkou kvalitu," varoval Dočkal.

Ke kterému týmu byste Krasnodar přirovnal?

Těžko říct. Ale dobře si na něj pamatuju z jednoho zimního soustředění, hráli jsme s ním před dvěma lety ve Španělsku. Tým se od té doby moc nezměnil, takže si umím představit, jak bude hra Krasnodaru vypadat.

Může být podobná hře CSKA Moskva, které vás vyřadilo v letním předkole Ligy mistrů?

Obecně asi ano, s CSKA jsme udělali cennou zkušenost. Kvalitou a herním projevem se můžou oba týmy podobat. Zase bude platit pohárová klasika: nesmíme si dovolit laciné ztráty ve středu hřiště. V lize nám kolikrát projdou, ale tentokrát pro nás můžou být smrtelné.

Jak musíte zahrát, abyste zůstali ve hře o postup?

Tahle otázka se netýká jen zápasu s Krasnodarem, vždycky chceme předvést co nejoptimálnější výkon. Dlouhodobě se snažíme pracovat na tom, aby naše hra měla tvář a řád, který bude fungovat. Někdy se nám to daří naplnit víc, někdy míň, ale proti Krasnodaru to potřebujeme naplnit na 100 procent.

Jaký výsledek by se vám zamlouval?

To je relativní. V pohárech je důležité doma neinkasovat, což může být klíč i teď. Na druhou stranu jsou zápasy, kdy můžete do 10. minuty dostat dva góly a pak jste šťastní, když to otočíte. Vyberte si.

Krasnodar přijel do české zimy ze soustředění ve Španělsku. Může to být vaše výhoda?

Těžko odhadovat takhle dopředu, ale Rusové jsou na zimu nejspíš zvyklí z domova. Ano, mají v týmu i Jihoameričany, kterým teploty lehce nad nulou asi moc nevyhovují, jenže i tak mám pocit, že počasí o výsledku nerozhodne.

Čtěte také: Sparta se bojí o Lafatu. Ščasný varuje: Krasnodar má vynikající tým

Martin Mls