close Radost vítězů. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Radost vítězů. Dětský fotbalový pohár je turnaj pro žáky a žákyně prvních a druhých tříd základních škol. Pořádá jej Pražský fotbalový svaz za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Osmička finálových účastníků byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech a poté se jednotlivé týmy utkaly o konečná umístění. Oba zápasy o medaile nakonec musel po remíze 1:1 rozhodovat až penaltový rozstřel. V bitvě o třetí místo v něm měli více štěstí žáci ze ZŠ Jakutská a také ve finále, kdy rovněž platil po deseti minutách výsledek 1:1, se po nervydrásajícím rozstřelu radovaly děti ze ZŠ Jitřní.

Rozhodující penalty ve finále:

Dětský fotbalový pohár, finále 2024, rozhodující penalty v souboji o zlato. | Video: Deník/Michal Káva

Turnaj byl plný emocí, slziček smutku i radosti, ale hlavně úžasného nadšení všech malých fotbalistů. Moderátorem finálového turnaje byl freestylista Honza Weber, který pak dětem předvedl svoji show. Za dětmi přišel rovněž pětinásobný mistr se Spartou a bývalý reprezentant Tomáš Jun.

"Jsem naprosto nadšený," usmíval se po úspěšném finále trenérů vítězů Pavel Nápravník. "Bylo to nabité emocemi. Musím pochválit soupeře, organizaci, všechno bylo skvělé," pokračoval učitel ZŠ Jitřní a zároveň kouč mládeže v FC Tempo.

"Jako trenér jsem velice spokojený, ani to nejde jinak. Vyhrát první místo v Praze je obrovský úspěch. Kluky znám dlouho, trénujeme spolu, všechno jsou to spoluhráči z Tempa a vidím potenciál do budoucna. Už teď se těšíme na další turnaje a soutěže," vyprávěl.

close Dětský fotbalový pohár, finále 2024. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Dětský fotbalový pohár, finále 2024. Tým ze ZŠ Jitřní se přitom do Dětského fotbalového poháru přihlásil až na poslední chvíli. "Nevěděli jsme, do čeho jdeme a po prvním kole si říkali, že máme na to, se dostat dál. Osmifinále jsme vyhráli bez porážky a finále bylo třešničkou na dortu, to už jsme počítali s tím, že to nebude sranda. A nakonec to vyšlo, kluci to vybojovali," pokračoval Pavel Nápravník.

Jeho tým určitě nebude chybět ani příští rok. "V prvním kole jsme měli dva týmy. Tento byl složený z druháků, doplněný o jednoho prvňáka a druhý tým byl složený jenom z prvňáků. Všechno to jsou hráči z FC Tempo Praha. Takže příští rok opět přijedeme v konkurenceschopné sestavě," dodal s úsměvem.

Výsledky

Skupina A: ZŠ Kuncova - ZŠ Řeporyje 0:0, ZŠ Kbely - ZŠ Novodvorská 0:0, ZŠ Kbely - ZŠ Kuncova 3:2, ZŠ Novoborská - ZŠ Řeporyje 1:1, ZŠ Kuncova - ZŠ Novodvorská 4:0, ZŠ Řeporyje - ZŠ Kbely 0:3.

Skupina B: ZŠ Jitřní - ZŠ Radlická 1:1, ZŠ Hanspaulka - ZŠ Jakutská 0:0, ZŠ Hanspaulka - ZŠ Jitřní 0:3, ZŠ Jakutská - ZŠ Radlická 3:1, ZŠ Jitřní - ZŠ Jakutská 7:0, ZŠ Radlická - ZŠ Hanspaulka 4:0.

O 7. místo: ZŠ Novoborská - ZŠ Hanspaulka 3:0

O 5. místo: ZŠ Řeporyje - ZŠ Radlická 0:1

Semifinále: ZŠ Kbely - ZŠ Jakutská 3:0, ZŠ Kuncova - ZŠ Jitřní 0:2

O 3. místo: ZŠ Jakutská - ZŠ Kuncova 2:1 po penaltách

Finále: ZŠ Kbely - ZŠ Jitřní 1:2 po penaltách

Dětský fotbalový pohár, finále 2024, exhibice Jana Webera. | Video: Deník/Michal Káva

Konečné pořadí

1. ZŠ Jitřní

2. ZŠ Kbely

3. ZŠ Jakutská

4. ZŠ Kuncova

5. ZŠ Radlická

6. ZŠ Řeporyje

7. ZŠ Novoborská

8. ZŠ Hanspaulka

close Dětský fotbalový pohár, finále 2024. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Dětský fotbalový pohár, finále 2024: Vítězové, ZŠ Jitřní.

Další informace a bohatou fotogalerii najdete na webových stránkách pořadatele, kterým je Pražský fotbalový svaz.