Situovat tak své příběhy s nečekaným až šokujícím vyústěním do fotbalového prostředí, našla by Agatha Christie inspiraci na hřišti Loko Vltavín.

Holešovičtí v premiéře ČFL zdolali 2:1 Motorlet, oba týmy si však během minuty vyměnily pocity euforie a zmaru. Během minuty v nastaveném čase…

„Člověk si říká, ve fotbale jsem už zažil všechno. Ale ne. Tohle ještě ne,“ přiznal kouč poražených Luděk Kokoška.

Souboj posil – pět proti šesti

Pražské derby dvou nováčků třetí ligy, které spolu ještě na jaře válčily v divizi, bylo i soubojem posil. Na straně domácích i hostů jich bylo pět v základní sestavě (Vlk, Hradecký, Zahálka, Balšánek, Kacafírek), u hostí pak dokonce šest (M. Mareš, Waldhauser, Karbulka, Šmidrkal, Pyšek a Mir. Kučera).
Nadstavbou či třešničkou na vítězném dortu domácích byl někdejší záložník Slavie a Bohemky Tomáš Kuchař, nedávno ještě hráč Vítko-vic. Míč ho poslouchal na slovo a z jeho dokonale kopnutého roku dal také Vlk vedoucí gól.

„Oba se ukázali. Všechny Kuchařovy centry byly excelentní, ale v první půli jsme měli dát góly čtyři,“ řekl trenér Vltavínu Radek Kronďák, vědom si územní převahy svého týmu. Motorlet se ovšem v závěru vzepjal k protiofenzivě a stoper Vincenc v první minutě nastaveného času srovnal skóre.

Jen odkopnout kamkoliv a byl by konec

„Měli jsme pak po rozehrání balon, stačilo ho odkopnout kamkoliv a sudí by pískl konec. Místo razantního odkopu jsme míč ztratili,“ litoval Kokoška.

Zápas rozhodl v 92. minutě Michal Krimlák, jenž byl na hřišti teprve deset minut. Po centru dalšího čerstvého muže Zahálky. „Dá se říct, že mi vyšlo střídání. Co se týče Krimláka, je to výborný fotbalista, ale mám tu teď dvaadvacet hráčů a někdo na lavičku musel jít. Prokázal, že kvalita lavičky ja důležitá,“ dodal Kronďák.

Bolí to, přiznal Kokoška

Oba týmy se spolu utkaly koncem května rovněž v Holešovicích, ale ještě v divizním zápase. Přímý souboj o postup tehdy vyhrála „Loká-da“ 3:2.
„Historie se opakovala, v obou zápasech jsme měli dost šancí rozhod-nout už v první půli. A také jsme znovu inkasovali gól po nakopávaném centru do vápna. Takové góly dostáváme jen od Motorletu, kluci už z toho mají mindrák, přestože jsme tohoto soupeře porazili potřetí za sebou,“ vyznal se Kronďák.

„Tentokrát jsme byli však Vltavínu mnohem důstojnějším protivníkem než v květnu,“ věděl Kokoška. Stejně jako to, že ani tato skutečnost jeho týmu bod nevrátí. „Bolí to, tohle se mi ještě fakt nestalo,“ zopa-koval lodivod jinonického mužstva.

Kuchař vařil v dresu Loko Vltavín fotbalové delikatesy

Hned soutěžní zápas za nový tým a jako by už v něm hrál odjakživa. Byl pravým režisérem hry, který ví přesně, co a jak v dané fázi zápasu. Žádný jiný hráč neměl míč tak často na noze. A to nezkazil jedinou přihrávku, jediný centr.

„I ve chvíli, kdy Motorlet v nastavení vyrovnal, jsem se snažil burco-val spoluhráče, aby ještě nepřestávali hrát. A ono to vyšlo, dva jedna, super,“ těšil se Tomáš Kuchař. Premiéra v zeleném dresu mu vyšla, stejně jako celému Loko Vltavín ta v ČFL. Diváci měli proč tleskat. close zoom_in

Spoluhráči občas vaše přihrávky a narážečky ani nepochopili…

Snažím se o překvapivé přihrávky na jeden dva dotyky mezi beky ne-bo za ně. Trenér je už předem upozornil, časem se to zlepší. Až si to sedne. Šikovní kluci tu jsou, třetí liga by tu nemusela být jen na rok.

ste srozuměn s tím, že na vás se tu bude nejvíc spoléhat?

Samozřejmě, i kdyby i to trenér neřekl. Je mi třiatřicet, zodpovědnost cítím. Nejen na hřišti, ale i vůči rodině. S věkem to přichází samo.

Proč jste vlastně právě tady?

Bydlím kousek odsud v Kobylisích, to mi vyhovuje. Původně jsme si myslel spíš na Duklu, mám tam kamarády, ale nejsem ten typ, abych se někam nabízel sám. Tady nemám nic podepsaného, jen dohodu s předsedou klubu panem Neubergem. Pokud mi přijde třeba nabídka z ligy, uvolní mě.

Třeba zpět do Bohemky?

A do které myslíte? Ta vršovická má kádr asi uzavřený, střížkovská možná ještě ne. Přijdou-li s nabídkou, půjdu hned. Hraju fotbal jen jednou a baví mě. Nejsem takový, abych tvrdil, tihle jsou ti praví a tihle ne. Oba se jmenují Bohemians. Nešel bych jen do Sparty, to už se se mnou táhne odmala.

Přišel jste však teď z druholigových Vítkovic, jaký je rozdíl mezi nimi a Vltavínem?

Vítkovice mají hezký stadion, ale jinak tam není ani na suchý chleba s vodou. Vltavín navíc není fotbalově horší, ba naopak. Tréninky jsou tady dokonce dynamičtější, to potřebuju.

Takže jste ve Vítkovicích nebral gáži?

Plnili mi úplné minimum. Z dvanácti výplat jsem dostal tři a půl. Asi dojde i na arbitráž.

O kolik peněz jde?

Řeknu to takhle. Nešlo o nějakých dvacet tisíc. Byla by to pěkně vy-bavená Oktávka.

TOMÁŠ KUCHAŘ
Narozen: 25. srpna 1976.
Post: ofenzivní záložník.
Kariéra: FK Mladá Boleslav, Slavia Praha, FC Bohemians Praha, Slavia Praha, Pogoň Štětín (Pol.), Šinnik Jaroslavl (Rusko), Teplice, Groclin (Pol.), Aris Limassol (Kypr), Bohemians 1905, FC Vítkovice, Loko Vltavín.
V I. lize: 198 zápasů, 17 gólů.
Úspěchy: vesměs se Slavií, 1999: vítěz Poháru ČMFS, 2000 čtvrtfinále Poháru UEFA, 2001 a 2003 druhé místo v I. lize.