V úvodním dějství počítala gólové příležitosti jen mistrovská Sparta. „Kdybychom některou z nich proměnili, uklidnilo by nás to,“ komentoval trenér Sparty Dušan Žovinec. Ve fotbalovějším druhém poločase sparťanské hráčky hrozily ze standardních situací, ale čtvrt hodiny po změně stran sahaly po vedení domácí; to když Budošová technickou střelou trefila tyč.

Nad propastí stály obhájkyně titulu sedm minut před koncem. Heroldová srazila pronikající Voňkovou a rozhodčí nařídila penaltu. Střelu kapitánky Pěničkové zlikvidovala brankářka Pincová a odvrátila tak premiérovou porážku svého týmu v sezoně. Další přečíslení Slavie zastavil ofsajd a soupeř pohotově kontroval. Rychlou souhrou po pravé straně se míč dostal ke Kateřině Doškové, která se chladnokrevnou kličkou na hranici velkého čtverce zbavila bránící soupeřky, další si pokryla tělem a zblízka prostřelila Zbořilovou.

„Chvíli předtím jsem si říkala, že bychom měli dát gól a potvrdit tak převahu“ vrátila se k rozhodující situaci Došková. „Ukázalo se, že na sobě holky pracují,“ ocenil kouč Slavie Petr Čermák. „Ve druhé půli jsme byli lepší a měli jsme vyhrát.“ Po porážce zůstávají slávistky na třetí pozici za Slováckem. Na jeho půdě nastoupí v sobotu Sparta, která v případě výhry už může slavit mistrovský titul.