Slávisté už se viděli v semifinále tuzemského poháru, jenže letenská letka předvedla heroický obrat. Bitvu arcirivalů potřetí v řadě rozhodla penalta pro Spartu za ruku. Zklamání z porážky 2:3 v prodloužení bylo patrné a v Edenu byla cítit pachuť.

MOL Cup, čtvrtfinále: Slavia - Sparta.
Férové derby, kredit pro mladého sudího. Takhle by to mělo vypadat, uznal expert

„Opakovaně jsme prohráli derby z penalty, ještě z takovéhle. Je to pro nás těžký,“ přiznal trenér Slavie Jindřich Trpišovský, jemuž se příliš nezamlouvala nejen penalta, ale i další verdikty sudího Karla Roučka, který řídil derby ve své premiérové sezoně v lize. „Byla tam janá penalta na Holeše a další momenty.“

Vyřazení „sešívaní“ těžce kousali, což vygradovalo tím, že vedoucí Slavie Stanislav Vlček odmítl podepsat zápis o utkání, což je jeho povinnost. Přestože jde o formalitu, klubu hrozí pokuta.

Tvrdík přinesl vysvětlení

„Povinností vedoucího družstva je ověřovat a brát na vědomí zápis o utkání na výzvu rozhodčího (bezprostředně po skončení utkání). Vzhledem k tomu, že ze strany vedoucího družstva SK Slavia Praha k výše uvedenému nedošlo, bude se tímto jednáním zabývat Řídící komise TOP soutěží FAČR,“ uvedl pro deník Sport zástupce ředitele oddělení komunikace fotbalové asociace Martin Gregor.

Podívejte se na penaltu, která rozhodla derby:

Zdroj: Youtube

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík situaci vysvětlil na síti X. „Zápis vedoucí mužstva nepodepsal, protože jsme nedostali racionálni vysvětlení udělení žlutých karet v zápase,“ napsal boss z Edenu.

A vyjádřil se také k sudímu Roučkovi. „Výkon hlavního rozhodčího nezpochybnitelný, o výkonu rozhodčího VAR máme pochybnosti. Nemusíme všichni souhlasit, ale je to naše právo.“