Jeho tým se proto na soupeře musel dotahovat. „Když prohráváte, je to komplikace, za kterou jsme si ale tentokrát mohli sami. Děláme hrubé a nezodpovědné chyby, které nám často seberou body. Zatím jsme tak dopadli ve všech zápasech,“ zlobil se kouč Viktorie.

Od šedesáté minuty ale Žižkov zabral a několikrát se mohl dostat do vedení. Vždy tomu ale zabránil dobře chytající Frydrych, a ve dvou případech dokonce branková konstrukce. „Šancí jsme měli spoustu, dvě břevna a několik samostatných úniků. Mrzí nás, že jsme žádnou možnost nevyužili,“ uvedl Vavruška.

Trenér domácích, Miloš Sazima, si pochvaloval úroveň utkání. „Bylo se na co dívat,“ řekl. Méně už se mu líbil výkon jeho svěřenců v závěrečné půlhodině. „Byli jsme všude druzí. Soupeři měli šancí rozhodně více.“

Poklona fanouškům

Donedávna hradecká Olympia našla v létě svůj domov v Praze na Strahově. Ještě loni v květnu se tento stadion otřásal v základech, když zde sešívaní slavili vytoužený titul. Tentokrát byla atmosféra komornější, nicméně pro hráče příjemná. Fanoušci hostujícího týmu, které na utkání dopravil autobus, byli po celou dobu hodně slyšet.

Žižkovský lodivod, který je znám svými specifickými metodami, bere podporu příznivců jako rozhodující. „Fanoušci byli skvělí a já bych jim chtěl hrozně moc poděkovat. Budu upřimný, venkovní zápasy pro nás bývají noční můrou. Píská se na nás, slyšíme vulgární pokřiky a jsme otrávení. Tentokrát jsme díky jejich podpoře neprohráli,“ vysekl poklonu divákům.