Derby na úvod Tipsport ligy skončilo remízou

Beroun, Praha – Po sobotní předehrávce, ve které Olomouc rozstřílela Orlovou vysoko 7:0, byla sedmičkou zápasů oficiálně odstartována fotbalová Tipsport liga, nejkvalitněji obsazený zimní fotbalový turnaj u nás. Do hry se zapojily i dva pražské týmy a hned na sebe narazily jako soupeři.

10.1.2013

REMÍZA. Smírně se v prvním kole Tipsport ligy rozešli fotbalisté Dukly a Žižkova.Foto: FK Dukla Praha

Do derby vlétl lépe tým z Julisky. Běžela teprve čtvrtá minuta, když se k míči dostal Marek a po jeho přesné střele k tyči vedla Dukla 1:0. Hra se poté trochu vyrovnala a zoubky dokázali vystrčit také žižkovští. Vážnější šance se ale neurodila a tak s těsným vedením odcházeli do šaten dukláci.

Po přestávce ale bylo brzy srovnáno po parádním lobu Surynka. Ve druhé půli nastoupil Žižkov se svou na podzim stálou sestavou a na vyrovnané hře to bylo znát. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale příznivce Dukly v 81. minutě podruhé v zápase rozjásal Marek, který zblízka překonal Boháče.

Slova z lavičky „hlavně to udržte" si ale hráči Dukly nevzali k srdci a po hře rukou rozhodčí v samém závěru nařídil trestný kop z hranice šestnáctky. Míč si postavil Šťastný a po jeho přesné střele se Kučera jen bezmocně ohlédl. Už se jen rozehrálo a hvizd rozhodčího toto derby ukončil.

„Vždycky je nepříjemné pokud dostaneme gól v poslední minutě. Nás to v poslední době potkává dost často. Naše základní sestava hrála víc jak hodinu a někteří hráči i celý zápas, takže v tomto měl soupeř, který vyměnil dvě desítky, určitě výhodu. Dvakrát jsme vedli a určitě jsme zápas měli dovést do vítězného konce, ale v tomto případě není výsledek to hlavní a já jsem rád, že to všichni přežili ve zdraví, což je to nejdůležitější," okomentoval utkání trenér Dukly Luboš Kozel.

„Byl to pro nás první zápas venku. V prvním poločase jsme postavili sedm nových hráčů, které zkoušíme, takže mančaft hrál takhle pohromadě poprvé," hodnotil utkání žižkovský lodivod Roman Nádvorník.

Ten byl se svými svěřenci poměrně spokojen. „Do zápasu jsme špatně vstoupili a už ve třetí minutě inkasovali, ale pak jsme to vyrovnali a v prvním poločase si vytvořili více takových pološancí než Dukla. Bohužel ale žádnou nedotáhli. Do druhého poločasu nastoupili naši hráči a bylo vidět, že souhra je na daleko vyšší úrovni. Povedlo se nám dát krásný gól Surynkem, potom to bylo na obou stranách vyrovnané a nakonec jsme šťastně vyrovnali v závěru," dodal.

Dukla Praha – Viktoria Žižkov 2:2 (1:0)
Branky: 51. Surynek, 90. Šťastný – 4. a 80. Marek.

Dukla: Kučera – Ouedraogo, Pospíšil, Pázler (55. Radoš),Tenkl (75. Hrazdíra), Hell (80. Šebek), Hanousek (75. Svatonský), Engelmann (60. Berger), Štetina (75. Jeřábek), J. Marek, Kalouda. Trenér Kozel.
Žižkov, 1. poločas: Boháč – Dressler, Studecký, Málek, Besta, Kalod, Mareš, Wojnar, Bodeček, Tasic, Hřebeček. 2. poločas: Boháč – Dressler, Studecký, Málek, Kidron, Surynek, Sloboda, Bartl, Opluštil, Šťastný, Kudrna. Trenér Nádvorník.

Autor: Michal Káva