„Naposledy jsme s Duklou prohráli. Teď myslíme na odvetu,“ burcuje trenér Klokanů Martin Hašek. „Čeká nás velmi těžké, tvrdé a bojovné utkání. Chceme odevzdat nejlepší možný výkon a vrátit se na Julisku se třemi body,“ kontruje obránce Dukly Ivan Ostojič. Malé derby má výkop dnes v Ďolíčku (20.15) a přímým přenosem ho vysílá ČT sport.

Oba týmy jdou do utkání po nejtěsnějších porážkách 0:1. Více překvapila domácí ztráta Dukly s Jabloncem. „Začátek jara nedopadl, jak jsme doufali. Remíza a prohra. Ale máme před sebou ještě dvanáct zápasů,“ říká za aktuálně jedenácté mužstvo ligy Ostojič.

Klokani jsou se sedmou pozicí spokojeni. Byť to neznamená, že by se po 19. kole rádi neviděli výše. „Chceme se pokusit o návrat na šestou příčku,“ plánuje Hašek. „Přijede k nám ale komplexní mužstvo, které umí hrát kombinačně a hrozí i ze standardních situací.“

Ostojič se favorita nebojí, jen nevítá očekávané mrazy. „Na zimních zápasech je nejhorší rozcvičení a prvních dvacet minut. Pak vás vysvobodí adrenalin,“ směje se.

Co myslíte, vydrží mu dobrá nálada i po utkání, nebo se na vítěznou vlnu vrátí Klokani?