Jak tedy proběhl váš rozchod se Spartou?

23. prosince jsem měl v deset hodin dopoledne schůzku s panem Hlavicou, který se na Letné stará o finance. Oznámil mi, že jsem také zodpovědný za podzimní výsledky, a že mi vypovídají smlouvu. Asi bych to raději slyšel od šéfa Dana Křetínského nebo od hlavního kouče Pepíka Chovance. Navíc písemnou výpověď mi přivezl na Štědrý den domů kurýr.

S generálním ředitelem Křetínským jste se tedy nepotkal?

Až v sobotu. Říkal, že ho mrzí způsob kterým jsem se to dozvěděl. Že muselo dojít ke komunikačnímu problému. On sám o tom kurýrovi ani nevěděl. Vše jsme si vysvětlili na rovinu.

Vysvětlil vám i proč odcházíte od mužstva?

Říkal že se rozhodli pro takový model. Chtějí vytvořit nový realizační tým.

Asi jste to musel tušit, když Sparta angažovala před svátky nové asistenty Kmocha a Haška?

Pomalinku jsem to samozřejmě tušil. Bylo to nepříjemné a bolí to. Ale takový je zkrátka život trenérů. Připouštím, že tenhle půlrok nebyl ideální. Spousta lidí mi předhazovala jak jsem mohl vydržet na místě asistenta, když kolem mě končili hlavní trenéři. Podotýkám, že to bylo vždy rozhodnutí nového kouče.

Ze Sparty jste odcházel už jednou nechtěně jako hráč. Které z těch loučení je smutnější?

Oba odchody jsou smutné. A byly i zvláštní. Přitom prvním se Sparta se mnou loučila až po čase. Ten druhý je taky bolestivý. Navíc z funkce trenéra se odchází asi hůř.

Už víte, co bude vaší další pracovní náplní?

Teď mezi svátky jsem nechtěl nic řešit. Lidé od fotbalu mají jiné, hezčí starosti. Ale už si přeji, aby byl další rok. Ty s osmičkou na konci jsou asi opravdu v něčem špatný. (smích)

Dokážete si představit, že byste se ještě někdy vrátil na Letnou v pozici kouče?

Nemám s tím problém. Určitě jsem na Spartu nezanevřel. A který trenér by nechtěl jednou vést tenhle tým jako hlavní trenér…