„Překvapený jsem určitě byl, dozvěděl jsem se to od pana Tvrdíka. Dokud to nebylo oficiální, tak jsem tomu ale váhu nepřikládal,“ vrátil se Jurásek k momentu, kdy se dozvěděl o svém povolání do dospělé reprezentace.

„Nominace vyšla zrovna, když jsme měli trénink. Šel jsem do kabiny a tam už to kluci věděli a gratulovali my,“ dodal.

Jurásek, který ještě v předminulé sezoně nastupoval ve druhé lize za Prostějov, je jedním ze čtveřice hráčů, kteří byli povolaní do áčka, přestože věkem ještě spadají do jednadvacítky. Stejný osud potkal i jeho týmového spoluhráče a jmenovce Matěje.

„Z toho, že tam je Matěj, mám radost. Svými výkony si to zasloužil,“ uznal starší ze slavistických Jurásků a prozradil, že nováčci ještě do pokladny národního týmu žádné zápisné složit nemuseli.

Jaké tedy bylo první zvykání v novém mužstvu? „To, že je tu hodně nováčků, nám pomohlo zapadnout do týmu. Je tu hodně kluků ze Slavie, to je pro mě dobře. Zatím jsme měli jen jeden trénink, takže zatím se rozkoukávám. Teď začíná příprava na Polsko, všechno bude zaměřené směrem k Polsku,“ prozradil Jurásek.

On sám spolu se svými spoluhráči ze Slavie má přitom s polským fotbalem relativně nedávnou zkušenost. Sešívaní se totiž loni v srpnu střetli v Evropské konferenční lize s Rakówem Čenstochová.

„Polsko asi bude hrát podobně jako hrál Raków. Tvář hry bude podobná, takže si můžeme udělat obrázek. Rozdíl ale je, že to je reprezentační tým, v tom to bude jiné,“ zamyslel se dvaadvacetiletý fotbalista.

Jedním z rozdílu bude například to, že český výběr bude muset zneškodnit ofenzivní snažení jednoho z nejlepších forvardů na světě Roberta Lewandowského.

„Těším se na to hodně, protože je to velký útočník. Určitě je to největší jméno, se kterým se můžu setkat na hřišti. Bránit se asi dá, snad přijdeme na to jak,“ vyprávěl Jurásek s úsměvem.

Jestli se přímo na hřišti představí i Jurásek, zatím ani sám krajní zadák netuší. Právě na pozici levého obránce by se ale mohl otevřít prostor pro talentovaného fotbalistu.

„Základní sestava je věc trenéra. Pokud tam budu, budu rád. Každý hráč je tu s tím, že by tam chtěl být,“ nezastíral Jurásek.

Speciálním lákadlem je pro něj i možnost odbýt si premiéru v dospělé reprezentaci doma v Edenu. „Je to stadion, který znám, takže by to pro mě bylo příjemnější. Těžko říct, čím to je, že se nám tam tak daří. Je to domácí stadion, hraje se nám tam se Slavií dobře,“ uvažoval fotbalista sešívaných.

Vedle něj nechybí v nominaci ani dalších pět hráčů Slavie, kteří budou moci nastoupit doslova na domácí půdě. Stejně tak má šestičlenné zastoupení v nominaci také rival z Letné, který je aktuálně v tabulce FORTUNA:LIGY s Vršovickými bodově vyrovnaný na čele tabulky.

„Zatím to mezi námi na nože není a věřím, že ani nebude. Špičkujeme se ale furt, třeba s Láďou Krejčím,“ zakončil se smíchem Jurásek.