close Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. info Zdroj: archiv hráče zoom_in Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. Matyáši, z posledních čtyř zápasů jste vybojovali 10 bodů z 12 možných. Taková série přišla v pravý čas, že?

Můžu říct, že ano. Tento bodový zisk nám velmi pomohl směrem k záchraně. Jarní část sezóny se pomalu chýlí ke konci, takže jsme body už nasbírat museli a jsem rád, že se nám to v posledních zápasech podařilo. Tím spíš, když se jednalo o zápasy s týmy z dolní poloviny tabulky. Zejména v zápasech s Chebem a Nespeky jsme museli bodovat naplno, abychom se odpoutali od sestupových pozic.

Změnilo se něco, že se začalo takto dařit?

Nemyslím si, že by se právě v těchto zápasech něco změnilo. Už od začátku zimní přípravy jsme se pod vedením staronového trenéra Gregora zaměřili na fyzickou přípravu a taktiku. V průběhu jara jsme pokračovali v práci a naše forma byla zápas od zápasu lepší. Vzrůstající formu podtrhuje i momentální série šesti zápasů bez prohry. K tomu jsme samozřejmě věděli, že nás čekají soupeři, kteří na tom jsou v tabulce podobně jako my a že pokud chceme udělat výrazný krok k záchraně, tak tyto zápasy musíme zvládnout. Dali jsme do toho všechno a odměnou jsou body do tabulky.

close Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. info Zdroj: archiv hráče zoom_in Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. O minulém víkendu jste vyhráli 2:0 v Nespekách. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?

Pro nás to bylo nesmírně obtížné utkání. Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, uděláme zřejmě rozhodující krok k záchraně v soutěži. Na druhou stranu Nespeky měly možnost se na nás v tabulce dotáhnout a boj o záchranu ještě zdramatizovat. Navíc se nám sešlo hodně absencí a do Nespek jsme jeli v improvizované sestavě. Navzdory tomu se nám povedl začátek utkání a hned zkraje jsme šli do vedení. To nám nesmírně pomohlo. Z průběhu zápasu bylo zřejmé, že se hraje o záchranu a že to nebude zadarmo. S velkou dávkou štěstí jsme přežili hned několik obrovských šancí domácích a nakonec zvítězili 2:0.

Na tabulku už se určitě kouká lépe…

Rozhodně ano. Na sestupové pozice jsme si vytvořili náskok dvanácti bodů, takže se nám teď samozřejmě dýchá o něco lépe i s vědomím toho, že jsme z nejhoršího venku.

Úplný klid ještě nemůžete mít, ale počítám, že bodová série dodala potřebné sebevědomí, je to tak?

My teď víme, že jsme úspěšně zvládli nejnáročnější část sezóny a získali „povinné“ body. U toho se však nezastavíme a v následujících zápasech budeme chtít dále bodovat, protože sestupová matematika umí překvapit a bude nejlepší se jí úplně vyhnout.

Do konce sezony vás čekají ještě čtyři zápasy. Kromě Českého Brodu tři týmy z horní poloviny tabulky. Bude to náročné, že?

V divizi nejsou žádné jednoduché zápasy. Při pohledu na tabulku by se chtělo říct, že největší šanci na bodový zisk máme právě s Českým Brodem. Ale i ve zbývajících zápasech chceme samozřejmě vyhrát a nedáme nikomu nic zadarmo. Ideálně pokračovat ve vítězné sérii… Přesně tak. Pokud udržíme vítěznou sérii až do konce soutěže, budu víc než spokojený.

Co je momentálně největší silou Admiry B? Čím jste přehráli poslední soupeře?

Naší největší předností je fyzická kondice a taktická příprava na každé utkání. Zejména na našem domácím hřišti jsme schopni našeho soupeře přeběhat a díky tomu si tvořit šance a zápasy zvládnout. Navíc nepodceňujeme taktickou přípravu a víme, co od každého soupeře čekat. Víme, jací hráči jsou nebezpeční a naopak, kde má soupeř slabiny. To vše dohromady nám výrazně pomáhá k bodovému zisku.

close Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. info Zdroj: archiv hráče zoom_in Matyáš Heinzel, FK Admira Praha B. V posledních zápasech jste proměnil dvě penalty. Je náročné vzít si míč v situaci, kdy je pro tým mimořádně důležité proměnit a brát body?

Nebudu lhát, těžké to je. Je to velká odpovědnost. V minulosti jsme měli problém s proměňováním penalt, čímž jsme si situaci v boji o záchranu komplikovali. Vystřídali jsme i několik exekutorů, ale nepomohlo to. Ve Štětí jsem to vzal na sebe a konečně se mi to povedlo zlomit. Druhou penaltu jsem proměnil v Nespekách. Oba zápasy byly pro nás nesmírně důležité a mám velkou radost, že jsem týmu pomohl.

Pomůže vám další sezona v divizi díky nabrání zkušeností i do té příští?

Určitě ano. Divize je kvalitní soutěž a každá odehraná sezóna je velmi cenná. Máme velmi mladý tým, který teprve sbírá zkušenosti a čím lepší soutěž, tím jenom lépe.

Jaké jsou vaše osobní fotbalové cíle a přání?

V posledních sezónách mě trápila zranění a moc jsem toho neodehrál. Takže mým největším přáním je zůstat zdravý a hlavně hrát. Pokud se tohle podaří, budu spokojený. Vedle toho mým cílem je nabírat zkušenosti, fotbalově růst a nakouknout i do vyšší soutěže.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...