"Nabídku jsem dostal před Vánocemi a rozhodování bylo v takových vlnách. V jednu chvíli jsem se těšil, pak jsem zase byl špatný z toho, že to tady ve Slavii opustím. Nakonec rozhodlo to, že jsem v roce 2010 propásl možnost odejít do Hoffenheimu a bál jsem se, že už by třeba taková nabídka nemusela přijít," vysvětlil Dovalil na klubovém webu Slavie.

Jednačtyřicetiletý kouč od roku 2002 působil u českých mládežnických výběrů, z toho sedm let jako trenér jednadvacítky. Po loňském mistrovství Evropy u týmu skončil a od října byl ve funkci hlavního skauta Slavie. Podílel se na zimní přestavbě kádru, jež se nesla ve znamení výrazného posilování.

Odchod od rozdělané práce

"Bylo to pro mě moc těžké rozhodování, protože poprvé v životě odcházím od rozdělané práce, což jsem nikdy předtím neudělal. Na druhé straně mě vždy lákala nabídka práce v zahraničí, v atraktivním prostředí s cizím jazykem a odlišnými typy hráčů. Ta šance vyzkoušet si něco nového nakonec převážila a rozhodl jsem se odejít," uvedl Dovalil. Byl však připravený i na to, že ho Slavia neuvolní.

"Pobavili jsme se o tom a chtěl bych poděkovat panu Šimáněmu a Davidu Trundovi, že mě v tom rozhodnutí podpořili s tím, že vnímají, že je to pro mě šance a že získané zkušenosti můžu třeba někdy uplatnit zpátky ve Slavii. Chtěl bych poděkovat i panu Tvrdíkovi, že mě pustil, i když z našeho osobního rozhovoru mi bylo jasné, že ho to netěší. Mám radost i z toho, že mi všichni řekli, že mám dveře ve Slavii do budoucna otevřené," dodal.

Nyní ho však čeká podobná výzva, jaké čelil u české jednadvacítky. "Budu hlavním trenérem dvacítky a cílem má být účast Spojených arabských emirátů na mistrovství světa dvacetiletých, které se koná příští rok v Koreji," dodal.

Čtěte také: Dovalil končí jako šéf skautů ve Slavii. Bude trénovat v Emirátech