Pořádáš na svém hřišti zimní turnaj? Pak zapomeň na úspěch svého týmu…

V tomto duchu se dosud odehrávají zimní turnaje v metropoli. Jedničkou mezi nimi je samozřejmě Tipsport liga, která je „doma“ v areálu Slavie v Edenu. Červenobílí letos hráli s B-týmem a pohořeli, pořadatelé navíc vzápětí jejich výsledky anulovali.

Otázkou do budoucna tedy mj. je, zda bude mít ještě Slavia zájem dát k dispozici svůj areál pro turnaj, z něhož je pak vyloučena. Slavia naposledy vyhrála nejvýznamnější zimní turnaj před pěti lety, ke všemu jako poslední z pražských zástupců. V dalších letech vyhrály Mladá Boleslav, Teplice, Slovácko, Příbram a letos Brno.

Na vyšehradském turnaji SOS Dekorace Cup střídá pořadatelský Slavoj prohry s výhrami, mezi nejlepší čtyřku se dosud nedostal. Nejlépe si zatím vedou celky Vlašimi a béčka Viktorie Žižkov.

Třetím turnajem v metropoli je Royal Cup – Memoriál Jiřího Kolína na ďáblické „umělce“, jehož pořadatelem je divizní Meteor VIII. A ten se letos nedokázal probojovat mezi elitní sextet, po prohře 1:4 s Kunicemi bude hrát o 7. až 12. místo. „Je to příprava, neděláme z toho tragédii: Jistě by se nám líbilo turnaj vyhrát, ale hlavně chceme uspět na jaře v mistrovské soutěži,“ uvedl sekretář Meteoru VIII a současně ředitel turnaje Pavel Stehlík. Překvapením jsou naopak výkony Uhelných skladů z přeboru, jež kromě meteoru porazily i týmy Motorletu a Velimi. A forvard „uhlířů“ Zilvar vede se šesti góly tabulku střelců.

V Uhříněvsi domácí Čechie skončila v základní skupině až pátá, takže nyní hraje rovněž jen o 7. až 12. místo. „Staráme se o turnaj, ale náš tým má přitom na něm mizerné výsledky,“ uvedl sekretář klubu Milan Chvojka.

Výjimkou je turnaj Radotína a Aritmy. Ta je v přeboru předposlední, ale v zimě si vede úspěšně. Ze čtyř zápasů získala 10 bodů. Naposledy rozstřílela SK Střešovice 6:2 a s 15 brankami je nejproduktivnější z celého pole tuctu účastníků. Na podzim přitom dala Aritma v přeboru jen deset gólů, tedy nejméně ze všech…