O přípravě, sezonních plánech i o zatím nenaplněném snu předsedy klubu Pavla Kotta s v prosinci tragicky zesnulým trenérem a hráčem Václavem Drobným, jsme si popovídali právě s předsedou třeboradického klubu. Slovo má tedy nyní Pavel Kott.

S jakými ambicemi Třeboradice do nové sezony vlétly?
Náš tým vstupuje do sezony s tím nejvyšším cílem, vyhrát přebor! (odhodlaně)

Udály se u vás přes letní přestávku v týmu výraznější změny?
Trenérem se stal Stanislav Nekolný. Dělal asistenta Josefu Jarolímovi, který odešel do Podolí. Již dříve pomáhal Vaškovi Drobnému a chytal u nás. V podzimní sezoně bude chybět Petr Viktorin, nejlepší hráč přeboru v minulé sezoně, protože je v Americe. Přišel Radek Šourek, který má ligové zkušenosti, Pavel Červenka z Bohemians Praha, Martin Trnka z Troje, oba hráli v minulé sezoně divizi. Jinak kádr zůstal beze změn. Pokud chceme být úspěšní, musíme mít kvalitní a široký kádr, protože nikomu se nevyhnou zranění, dovolené a podobně.

Jak probíhala letní příprava?
Začali jsme asi měsíc před začátkem soutěží a trénovalo se třikrát týdně, plus jsme měli přátelské zápasy. Se Štětím 1:5, zápas s Novou Pakou byl v šedesáté minutě za stavu 0:0 ukončen pro průtrž mračen. Krásný zápas jsme sehráli s izraelským týmem Hapoel Haifa do 21 let, skončil 5:5. V zápase s Ďáblicemi, který skončil 1:2, jsme zase během dvaceti minut přišli o tři hráče základní sestavy.

Díky postupům a sestupům se zase hodně změnilo složení 
přeboru. Jaká podle vás tato sezona bude?
Pražský přebor je podle mého vynikající soutěž, která je i mediálně podporovaná a má vysokou kvalitu. Hraje zde i mnoho bývalých ligových fotbalistů a je dle mého i férová. Jen stále chybějí diváci, snad se to zlepší.

Kdo bude patřit k hlavním
favoritům na vítězství?
To je zapeklitá otázka… Mým hlavním favoritem je Viktoria Žižkov B. Má velmi kvalitní kádr s možností doplnit ho z druhé i třetí ligy. Už minulou sezonu hráli výborně. Silné jsou Královice s Libuší, tam zase promlouvá zkušenost. Nebo taky někdo najede na vítěznou vlnu jako v minulé sezoně Vršovice. Nikdo je prakticky nebyl schopen zastavit a dotáhly to až na vrchol. A také Třeboradice. Disponujeme nadstandardním týmem pro přebor, ale musíme to zvládnout. Fotbalem se u nás bavíme, máme tu opravdu bezvadné kluky i z té povahové stránky. Když to nevyjde, tak se nedá nic dělat.

Takže Třeboradice budou
promlouvat do pořadí
na špičce tabulky?
Doufám, že budou. Budeme makat! Když k nám přišel Vašek Drobný, tak jsme spolu měli takový sen. Postoupit do přeboru, pak ho vyhrát a vyhrát i Pohár PFS. Postoupili jsme, v poháru v předminulé sezoně skončili druzí. V zimě se pro nás všechny stala tragédie, kdy nás Vašek tragicky opustil, ale sen zůstává dál… i pro něj.