Za sebou máte soustředění v Písku. Jaké bylo?

Všechno proběhlo podle plánu. Některé dny bylo trochu větrno, ale to nás nijak neomezovalo. Navzájem jsme se ještě více poznali, herně i výsledkově zvládli jeden zápas, který měl dobré tempo. Dá se říct, že se nikdo nezranil, na druhou stranu ani nikdo neuzdravil, dva tři hráči ještě nejsou úplně fit. Můžeme to ale hodnotit pozitivně. Měli jsme v Písku skvělé podmínky, od jídla až po zázemí, rehabilitace, regenerace, hřiště. Sice jsme byli na umělce, ale v této době je těžké dostat se na přírodní trávník. Z naší strany tedy panuje spokojenost.

Odehráli jste už sedm přípravných zápasů. Co vám ukázaly?

Příprava je dlouhá a první měsíc byl takový poznávací. Postupně začínáme zapracovávat různé věci. První zápasy byly těžké, měli jsme za sebou čtyři prvoligové týmy, dva zápasy zvládli relativně dobře, jeden i výsledkově. Pak dva zápasy s prvoligovými a s Vlašimí nám moc nevyšly podle představ, ale zase nám to ukázalo věci, na kterých je potřeba hodně zapracovat. Také jsme si hráli se sestavou, zkoušeli různé varianty, rozestavění, hráče na jiných pozicích, abychom je co nejvíce poznali, jak se chovají. Hodně nám to ukázalo. Teď bychom se chtěli připravovat tak, aby to směřovalo k prvním zápasům o body, kdy už budeme bojovat o holý život.

Přípravný fotbal: Slavia B - Žižkov.
Podívejte se: Žižkov v přípravě remizoval s béčkem Slavie

Víkendový zápas s Ústím nad Labem byl kvůli počasí zrušen. Je to komplikace nebo je příprava tak dlouhá, že to nějak nevadí?

Zas taková komplikace to není. Zápasů jsme měli hodně, navíc teď nám přibyl na středu jeden v Drážďanech. Chtěli jsme v této době už hrát zápasy na přírodní trávě, ale to nebylo možné, napadl sníh, zápas se zrušil a na umělku jsme už moc nechtěli. Raději jsme si udělali volno, i pro kluky je to dobré, měli to na soustředění náročné. Vrátili jsme se ve čtvrtek, v pátek měli těžký trénink, teď dostanou dva dny volno, aby mohli vypnout a od fotbalu si odpočinout.

Zápas v Drážďanech může být zajímavou konfrontací, že?

Je to hodně kvalitní soupeř. Z posledních let mám zkušenost, že kdykoliv jsme hráli s německým nebo rakouským týmem, tak kvalita, nasazení i tempo bylo veliké. Těším se, něco nám to ukáže.

Tipsport liga 2024: Vlašim - Žižkov 3:0.
Obrazem: Žižkov opět s prázdnou. Ve Vlašimi podlehl domácím o tři góly

Druholigové týmy mají zimní přestávku dlouhou téměř čtyři měsíce. Někdo nadává, pro vás osobně to je ale více prostoru k seznámení se s týmem a vtisknutí mu vašeho směřování, mám pravdu?

Určitě, pro mě je to spíš asi výhoda. Čau je víc, všechno mohu poznat, včetně hráčů, kteří jsou u nás na zkoušku nebo zpátky z hostování, mapovali jsme si je. Čas navíc nám i trochu pomáhá, není to hektické a na vše máme čase.

Nedávno došlo k prvnímu zúžení kádru. Čeká vás teď další?

Zatím to tak nevypadá, není nás úplně moc a spíš jeden dva hráči přibydou, možná tři. Chceme už vyloženě velkou kvalitu, aby to byl hráč, který může jít do základní sestavy a pomůže nám zvednout úroveň.

Přípravný fotbal: Žižkov - Jablonec 5:3.
Podívejte se: Žižkov si zastřílel! Jablonci nasázel pět gólů

Zatím se na Žižkově hlásily dvě posily - Divíšek s Koviničem. Vše samozřejmě záleží na možnostech klubu, ale na jakém postu vidíte nutnost posílit?

Říká se, že vždy je třeba posila do každé řady. (usmívá se) Relativně dobře máme obsazený post hrotového útočníka, varianty máme i v prostředku zálohy, trochu bychom potřebovali na stranu rychlé hráče, momentálně řešíme i post stopera, kde máme ze zdravotních důvodů nějaký výpadek. Uvidíme, co se nám podaří, nechceme brát někoho jen do počtu.

Za necelý zápas už vás čekají ostré zápasy. Bude to veliká výzva, že?

Samozřejmě to je výzva, víme, o co půjde, čeká nás čtrnáct zápasů. Naše pozice není optimální, to je jasné. Máme těžký start, zajímavé soupeře, první tři čtyři zápasy mohou hodně napovědět. Chceme být od prvního zápasu připravení. Los pro nás naopak nemusí být úplně špatný, soupeře, co jsou dole, máme většinou doma. Hodně ukáže začátek, budeme bojovat až do konce. Nic jiného nám nezbývá.

Od ledna je novým sportovním manažerem Viktorie Žižkov Pavel Hoftych (na snímku vpravo, vedle spolumajitel a předseda představenstva Milan Richter).
Je to veliká výzva, čeká nás těžký boj, má jasno manažer Žižkova Hoftych