Český celek nenavázal na předchozí dvě výhry ze soustředění v Rakousku 6:0 nad Maltou a 2:1 nad Ruskem. Stejným výsledkem reprezentace prohrála i generálku na Euro před čtyřmi lety s Maďarskem. Na šampionát Češi odletí ve středu a do turnaje vstoupí 13. června zápasem s obhájcem titulu Španělskem, s nímž Korejci před čtyřmi dny prohráli v přípravě 1:6.

Trenér Vrba udělal v generálce změnu na levém kraji obrany, kam místo Limberského postavil Gebre Selassieho. Na stoperu dostal přednost Kadlec a na pravé straně zálohy trochu nečekaně nastoupil Šural.

Soupeř využil přímý kop

Po opatrném úvodu ve 26. minutě otevřeli skóre Korejci. Gebre Selassie před vápnem fauloval Suk Hjon-čuna a Jun Pit-karam z přímého kopu z výhodné pozice překonal Čecha, který si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Reprezentanti inkasovali v 21. z 22 utkání pod Vrbou.

Po obdržené brance Češi přidali, ale srovnat se jim nepovedlo. Krejčího tečovaná střela skončila vedle, Rosický z přímého kopu trefil boční síť a Necid hlavou minul. Ve 40. minutě naopak opět udeřil čtvrtý tým z MS 2002. Rosický přišel o míč a brejk zakončil ranou pod břevno Suk Hjon-čun.

Změny v sestavě pomohly

Vrba po přestávce udělal čtyři změny v sestavě, mimo jiné poslal na hřiště Plašila, který si připsal 100. reprezentační start. Další čerstvý hráč stoper Suchý se pak po necelé minutě na trávníku dočkal první trefy v národním A-týmu. Stoper Basileje napřáhl daleko za vápnem a Kwak Te-hi tečoval jeho ránu do protipohybu brankáře.

Češi výrazně přidali a za tři minuty mohl Suchý srovnat, po rohu ale hlavičkoval nad. V 51. minutě měl ke gólu blízko i Gebre Selassie, jenž napálil odražený balon do tyče.

Po hodině mu ale sudí Stefanski za naskočení do soupeře udělil druhou žlutou kartu a český celek musel do deseti. I v oslabení si ale domácí vytvořili šance k vyrovnání. V 65. minutě střílel po centru Sivok a Korejce zachránil gólman. Necid při akci marně reklamoval faul a penaltu.

V 74. minutě hrudníkem zakončoval Skalák a hostující gólman s vypětím sil vytlačil padající míč nad břevno. Češi už srovnat nedokázali a potvrdili, že v přípravných zápasech pod Vrbou příliš nezáří, když vyhráli jen tři z 12 duelů. V Edenu Češi zvítězili jen ve dvou ze sedmi utkání.

ČR - Korea 1:2 (0:2)

Branky: 46. Suchý - 26. Jun Pit-karam, 40. Suk Hjon-čun. Rozhodčí: Stefanski - Sadczuk, Borkowski (všichni Pol.). ŽK: Gebre Selassie, Sivok, Darida - Či Tong-won. ČK: 60. Gebre Selassie (ČR). Diváci: 16.490.

ČR: Čech - Kadeřábek (46. Limberský), Sivok, Kadlec (46. Suchý), Gebre Selassie - Darida, Pavelka (46. Plašil) - Šural (46. Skalák), Rosický, Krejčí (70. Pudil) - Necid (79. Škoda). Trenér: Vrba.

Korea: Čung Song-rjong - Jong I, Kim Ki-hi, Kwak Te-hi, Čang Hjon-su - Ču Se-čong (63. Han Kuk-jong), Čong U-jong (83. Hong Čong-ho) - Son Hung-min (90.+2 Im Čchang-u), Jun Pit-karam (63. I Če-song), Či Tong-won (90.+4 Ki Song-jung)- Suk Hjon-čun (87. Hwang I-čo). Trenér: Stielike.