Naplnění jejich cíle by tedy mělo být na jaře relativně snadnou záležitostí.

„Sposilami bych šel do přeboru bez obav hned,“ řekl už vlistopadu trenér Milan Závodský. „Ne že bychom soupeře vnaší soutěži podceňovali, ale jaro už chceme brát spíš jako přípravu na vyšší soutěž,“ potvrdil jasné cíle záběhlického klubu jeho místopředseda Miroslav Kaliba.

Klub, jenž vznikl už na sklonku 19.století coby Český Athletic & Football Club na Královských Vinohradech a ve fotbalovém pravěku působil vnejvyšší soutěži, předloni sestoupil zpřeboru. Stalo se tak po dlouhých 42letech, vnichž bylo ipětileté působení vdivizi. „Chceme se vpřeboru zabydlet. Už teď máme tým, který by vněm měl alespoň na střed tabulky,“ sdělil funkcionář.

I v zimě nezahálí

Populární „Čafce“ se daří iběhem zimní pauzy, již si vyplnila turnajem vUhříněvsi. „Výsledky jsou dobré, ikdyž jsme dali šanci mladším hráčům. Máme totiž dost zraněných a nemocných,“ upřesnil Kaliba.

Mimo hru jsou momentálně ioba nejlepší podzimní střelci Fliegel sDragounem, na jaře by už ale měli znovu dávat góly za ČAFC. Zatím odešel jen brankář Válek, jenž dřívě chytal divizi za Motorlet. Nahradí ho posila zČeského Brodu Kopecký, jenž má zkušenosti iztřetiligového působení sbéčkem Sparty.

Vloňské sezoně zahradil Čafce cestu do přeboru až vposledním kole Újezd nad Lesy. „Soupeři nám říkali, že hrajeme lepší fotbal než Újezd a ten teď přezimuje na osmé příčce. Tak bychom se vpřeboru také neměli ztratit,“ dodal Kaliba.

zimní příprava

ČAFC hraje zimní turnaj vUhříněvsi.

Vyhrál základní skupinu Asbilancí 4– 1– 0.

Body ztratil jen remízou 1:1 sdomácí Čechií.