Oba týmy se od úvodního hvizdu snažily o útočný fotbal, ale narážely na pozorné obrany nebo špatné finální přihrávky. Když už se první půle schylovala ke konci, hosté podnikli rychlý protiútok, Kanakimana perfektně našel nabíhající vyškovského kapitána Němečka a ten míč "z voleje" napálil za bezmocného Radu.

Těsně před odchodem do šaten mohl srovnat Kozel, ale po pěkné individuální akci poslal míč těsně vedle tyče.

Ohlasy asistenta trenéra Dukly Jiřího Vágnera:

| Video: Youtube

Domácí byli o něco aktivnější, ale větší šance stále nepřicházely. Až přišla 61. minuta, nástup Buchvaldka na trávník, o 50 vteřin později vyrovnání hlavou, o devět minut později parádní trefa z trestného kopu a vzápětí proměněná penalta po faulu přímo na něj… Z 0:1 na 3:1 hattrickem za 13 minut!

Samotný závěr utkání přinesl ještě šanci na obou stranách. Nejprve Moulisovu střelu vyrážel gólman Borek, domácí reklamovali, že už to bylo za čárou, ale rozhodčí nechal pokračovat dál ve hře. Na druhé straně pak prostřelil Radu Metsoko, ale těsně před čárou míč odkopl do bezpečí.

Ohlasy střelce hattricku Lukáše Buchvaldka:

| Video: Youtube

Dukla - Vyškov 3:1 (0:1)

Branky: 62. 71. a 74. z pen. Buchvaldek – 38. Němeček. Rozhodčí: Klíma – Vlček, Hádek. ŽK: 55. Ludvíček, 66. Rada, 75. Buchvaldek – 40. Vintr, 80. Mafwenta. Diváků: 573.

Dukla: Rada – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (80. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka).

Vyškov: Borek – Ilko (46. Souaré), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Němeček – Kanakimana (61. Eneme), Vintr (61. Mafwenta), Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara (61. Metsoko).