„Rychlý zvrat ve druhém poločase nás dobře nastartoval do jarní části ligy. Byl to těžký zápas, který potvrdil, že se ve Zlíně snadno nevyhrává. Tyto body jsou pro nás nesmírně cenné," tvrdil po zápase střelec první branky Sparty Jakub Brabec.

Jeho slova potvrdil Josef Šural, jenž přiznal, že Sparta měla z premiéry ve Zlíně velké obavy. „Čekali jsme, že na nás domácí tým vletí, požene je celý stadion. Což se potvrdilo. My jsme na to nedokázali reagovat," dodal Šural, který vnímal velkou sílu soupeře ve dlouhých nákopech na vysokého útočníka Poznara, který míče sklepával nabíhajícím spoluhráčům.

Pomohly dvě standardní situace

Oproti podzimu nastoupila Sparta v pozměněné sestavě. „Změny v kádru zřejmě ovlivnily náš výkon v prvním poločase. Všechno musíme nyní doladit. Možná se projevila nervozita u některých hráčů," domnívá se Brabec. Špatná hra Sparty dle jeho slov pramenila i z toho, že Zlín dobře napadal protivníka po ztrátě míče a byl velmi aktivní.

„Nám se nedařilo hrát to, co jsme chtěli. Změna přišla až ve druhém poločase, kdy tlak Zlína opadl. A pomohli jsme si dvěma standardními situacemi ke vstřelení dvou gólů," řekl Brabec, který litoval zbytečně inkasované branky před přestávkou.

V 63. minutě prožil stoper Sparty krušnou chvíli, když srazil tělem pronikajícího Poznara. Útočník Zlína už měl otevřenou cestu k brance. Trenér Zlína Páník po zápase uvedl, že pokud byl za podobný zákrok vyloučen těsně před koncem domácí Bartolomeu, měl vidět červenou i Brabec. Vyloučení jsem se nebál. Faul to asi byl, ale odpovídal udělené žluté kartě," byl naopak přesvědčen Brabec.

Dva rozdílné poločasy pro Šurala

Ve své premiéře ve Spartě zažil reprezentační útočník Šural dva zcela rozdílné poločasy. V prvním se pohyboval na levé straně zálohy. Sparta většinou útočila po pravé straně ofenzívně laděným obráncem Ondřejem Zahustelem. A Šural se moc k míčům nedostal.

Po odstoupení zraněného Davida Lafaty v poločasové přestávce sáhl kouč Zdeněk Ščasný ke druhé taktické variantě. Ke střídajícímu Krejčímu přidal na hrot útoku Šurala. Výkon Sparty se po tomto tahu výrazně změnil.

„Jsem zvyklý být častěji u míče. Což se mi dařilo ve druhém poločase," vrátil se k utkání Šural, jenž viděl výkonnostní rozdíl v obou poločasech také v bojovnosti. „Začali jsme po změně stran jezdit po zadku. Právě v tom nás Zlín v prvním poločase předčil. Byl agresívnější a důraznější v osobních soubojích. Právě tato změna stála za tím, že jsme dokázali zápas otočit," tvrdí po úspěšné premiéře ve Spartě Šural.

Čtěte také: Sparta se po vítězství ve Zlíně posunula na první místo