Zatímco fotbalisté Slavie za ni mohou být rádi, protože se trochu uklidní emoce po prohře v Plzni, tak třeba vršovické Bohemians zastihl volný víkend během příjemné série čtyř zápasů bez porážky.

Šilhavý si může oddychnout. Zatím

Možná trochu rozporuplné pocity musí prožívat trenér Slavie Jaroslav Šilhavý. Všichni ho vynášeli do nebes, ale jak už to ve fotbale bývá po prvních nezdarech se začne mluvit o jeho setrvání či odvolání. Po rekordní sérii 36 ligových zápasů bez porážky přišly během tří kol tuzemské soutěže dvě prohry.

A co teprve, když klubový boss Jaroslav Tvrdík publikoval na Twitteru toto prohlášení: „Čeká nás otevřené pojmenování chyb, pokora a tvrdá práce k návratu na vrchol.“ Hned se řešilo, jak pevná je Šilhavého pozice. Sám Tvrdík posléze ale popřel, že by se uvažovalo o změně na trenérském postu. „Nutná sebereflexe klubu neznamená automaticky vyhození trenéra, který je velikou slávistickou osobností,“ uklidňoval slávistický šéf vášně.

O trenérské rošádě se mluvilo také poté, co klub oznámil, že jedná o příchodu sportovního ředitele Jana Nezmara z Liberce, který by si s sebou mohl přivést trenéra Trpišovského, o něhož dlouho bojovala Sparta. „Jejich příchod bych si přál, ale trenéra Šilhavého respektuji, a dokud je trenérem, tak i podporuji,“ napsal na svém facebookovém profilu šéf slávistického kotle Lukáš Vala, známý jako Strašák.

Unáhlená změna trenéra by opravdu nebyla namístě, není možné zapomenout na Šilhavého zásluhy. Právě jeho podíl na zisku mistrovského titulu je neoddiskutovatelný. V létě přišlo několik nových posil a jejich zapracování do kádru nemusí být vždy rychlé. Stačí se podívat na Spartu…

Sparta nakonec reprezentanty má

Vypadalo to, že se český národní tým tentokrát obejde bez jediného sparťana, ale dodatečnou nominaci si nakonec vysloužili Šural s Frýdkem. Zatímco pro prvního jmenovaného hráče hovoří jeho skvělá střelecká forma, tak Frýdek ve Spartě momentálně příliš prostoru nedostává.

Jeho nominace budila trochu rozpaky, sám byl překvapený. „Je ozkoušený, proto ho beru,“ vysvětloval trenér národního týmu Karel Jarolím. Sparťané mohli mít o něco klidnější přestávku, nebýt prokleté poslední minuty zápasu ve Zlíně, která jim sebrala dva body. Místo toho, aby se tým trenéra Stramaccioniho dotáhl na druhé místo v tabulce, o které chce bojovat, je z toho další ztráta.

„Vidím na hráčích, že si začínají více věřit, musíme zapracovat na tom, abychom vytvořili silný a vítězný tým,“ přibližuje italský kouč tréninkovou náplň svých trápících se svěřenců. Přípravnými zápasy si volný víkend tradičně zpestřují hráči Bohemians i Dukly, tentokrát se to ovšem týká pouze dukláků. Ti se v pátek utkají s druholigovou Olympií Praha.