Bošanský, civilní zaměstnáním ministerský úředník, sem přestoupil z pracovních důvodů z třetiligového Vyšehradu. Řevnice totiž začínají trénovat až od šesti hodin večer a tréninky probíhají v Praze.

Se skóre 15:5 figuruje nováček z malebného města na jihozápad od Prahy na 2. místě tabulky, body dosud ztratil jen v domácí premiéře proti béčku Bohemians 1905.

Do čeho kopne

Na Vyšehradě si jistě rvou vlasy, že přišli o tak potentního hráče…

„Hraju pořád podobně, ale v posledních dvou zápasech do čeho kopnu, to tam spadne,“ řekl hráč, jemuž bude 21. září třicet let.

Při zápasech venku je extrémně produktivní, po čtyřech gólech dal na hřišti plzeňské Doubravky a naposledy ve Strakonicích, kde přitom hosté hráli celou druhou půli jen v deseti. Mezitím se jednou trefil i doma proti Benešovu. Na druhou stranu ale připouští, že jeho střelecké úspěchy mohou souviset s nekompaktností obran mužstev ze spodní poloviny tabulky.

Nájezdy agentů mužstev z vyšších soutěží do Řevnic se přesto nekonají.

Jeho spoluhráč Bezpalec vyzdvihuje hlavně útočníkův výběr místa a doufá, že oproti loňské sezoně, kdy šance neproměňoval, mu letos střelecká forma vydrží. „Je to samozřejmě práce celého mužstva, ale je fakt, že to tam Jirkovi padá,“ uvedl kapitán Řevnic.

STANISLAV NOVOTNÝ