Sparta suverénně, Slavia sodřenýma ušima. Dva největší kandidáti na titul úvodní jarní kolo ligy výsledkově zvládli. Sešívaní tak mají na letenského rivala stále náskok pětibodů.

Bude stačit kcelkovému prvenství? Co hraje do karet Slavii a co zase Spartě? Kdo se bude smát vpolovině května po posledním, třicátémkole?

Bylo by totiž velkým překvapením, kdyby lize kraloval někdo jiný než jedno zpražských „S“ (Teplice nebo Ostrava)…

Los. Zde jsou sešívaní vnevýhodě. Se silnými soupeři hrají povětšinou venku, především se silnou moravskou dvojkou Brno– Ostrava. „Los máme těžký,“ věděl už po posledním podzimním zápase vlize záložník Vladimír Šmicer. Zjednoho se ale Slavia může přece jenom těšit: derby se odehraje na její půdě, nejspíš stále strahovské. Pokud by ve 23.kole rivala porazila, mohla by už mít ktitulu velmi blízko…

Šířka kádru. To je asi největší překvapení– borců včervenobílých dresech, kteří se mohou stát oporami, je víc než těch vrudých. Situace se přes zimu otočila, když Slavia do týmu přivedla sedm kvalitních a nejvyšší soutěží prověřených fotbalistů. ASparta? Ta „objevila“ méně známé hráče (Vacek), nebo opět vsadila na „vlastní zdroje“ (Sivok).

Herní vytížení. Více zápasů asi paradoxně odehraje Sparta. Slavia vevropském poháru patrně skončí už ve čtvrtek, protože postup přes Tottenham by se rovnal zázraku. Sparta ale pokraču-je vdomácím poháru a ve čtvrtfinále těžko skončí. „Chceme obhájit double,“ prohlásil už před sezonou kouč MichalBílek.

Psychická odolnost. Vminulosti bývali odolnější hráči letenského týmu. Letos ale slávisté dokázali vyhrát na jejich výsostném území ipoprvé vhistorii postoupit do elitní Ligy mistrů. „Zkušenosti ztěžkých zápasů by nám měly pomoci ido závěrečných kol ligy,“ zopakovali několikrát.

Hlad po titulu. Hladovější je určitě Slavia, která na primát čeká už dvanáct let. Navíc by měla být konečně dokončena stavba jejího stadionu vEdenu. Jenže přílišná očekávání mohou isvazovat nohy…