Fotbalový osud postavil nováčka před úkol poradit si se zrcadlově obrácenou situací, jíž museli čelit v 1. kole v Hlučíně. Tam přišel o vyloučeného gólmana Wintera a nakonec podlehl 1:4. Tentokrát se postavil do branky z Mostu narychlo získaný Belaň, ale poprvé si sáhl na míč, když ho vyndával ze sítě. Po rohu Fouska se trefil zblízka hlavou Boček.

Po půlhodině však při vzdušném duelu gólman Novák knokautoval domácího forvarda Ibeho, dostal nejprve žlutou kartu, ale během přerušené hry si rozhodčí Adámek omyl uvědomil a tasil ještě červenou. „Pak už jsme jen bránili a modlili se, abychom své vedení udrželi,“ přiznal trenér hostů Libor Pala.

Vydrželi to do poloviny druhé půle. „V půli jsme změnili náš herní systém a trpělivost při dobývání branky soupeře přinesla ovoce. Za ni jsme si zasloužili vyhrát,“ uvedl kouč Bohemians Luboš Urban.

Nejprve Zoubek odcentroval zprava a míč před brankou hlavou lízl Brzezina tak šikovně, že zapadl ke vzdálenější tyči.

Stav 1:1 ale zelenobílým nestačil a dvě minuty před koncem zápas rozhodli další atraktivní trefou. Zoubek rozehrál roh tentokrát zleva a Fenykova dělovka zpoza rohu šestnáctky zapadla přesně do horního růžku náhradního gólmana Severočechů Diveckého. Gól, na který by mohl být pyšný i David Beckham.

„Byl nádherný,“ přiznal kouč poražených. „Takový už Tomáš nikdy nedá,“ opáčil Urban. „Ale dá,“ smál se autor exkluzivní tříbodové trefy Fenyk. „Oba góly, co jsme dostali, svědčí o tom, že Pražané mají vysoké individuální schopnosti,“ ocenil Pala.